הנהלה


 • דן תדמור, מנכ

  דן תדמור, מנכ"ל

  דן תדמור התמנה כמנכ"ל בית התפוצות בשנת 2012. בתפקידו זה הוא מנהל את הפעילות היומיומית של המוזיאון, לצד הובלת פרויקט ההתחדשות רחב ההיקף של בית התפוצות. הפרויקט, בהיקף של 100 מיליון דולר, כולל  התחדשות מקיפה של מוזיאון העם היהודי, פיתוח פרויקט מקוון שיאפשר נגישות למאגרי המידע העשירים של בית התפוצות מכל מקום בעולם, ופיתוח מואץ של התכניות החינוכיות של המוזיאון.

  טרם הצטרפותו לבית התפוצות כיהן דן בתפקידי ניהול בכירים בתחום התקשורת בישראל. בצה"ל שירת כקצין ביחידה 8200. את לימודי התואר הראשון במדעי המדינה, באוניברסיטה העברית בירושלים, סיים בהצטיינות. דן נשוי + 3, ומתגורר ברחובות.

  טלפון: +03-745-7888

  מייל:[email protected]

 • מתי קליגר, סמנכ

  מתי קליגר, סמנכ"ל כספים ופיתוח

  מתי קליגר מכהן כסמנכ"ל כספים ופיתוח של בית התפוצות החל משנת 2011.

  בעברו כיהן מתי כסמנכ"ל הכספים/גזבר של המועצה האזורית מטה יהודה, ושימש בתקופה זו דירקטור של החברה הכלכלית לפיתוח מטה יהודה. קודם לכן היה סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת סטרט-אפ ומנהל השקעות בהון סיכון. למתי תואר ראשון בניהול וכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה, ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב. מתי הוא בוגר של מסלול וורטון רקאנטי בתוכנית הייעוץ הבינלאומית באוניברסיטת תל אביב.

  טלפון: +03-745-7820

  מייל:[email protected]

 • נורית גזית, סמנכ

  נורית גזית, סמנכ"ל דיגיטל

  נורית גזית היא מומחית בפיתוח, הקמה וניהול של מוצרי אינטרנט, עם 20 שנות ניסיון בחברות ישראליות ובינלאומיות. נורית אפיינה, הקימה וניהלה מוצרים מורכבים לווב ולמובייל ששימשו מיליונים של משתמשים בארץ ובחו"ל, הן בסטרט-אפים והן בחברות גדולות ובתאגידים.

  בשנת 2014 הצטרפה נורית לבית התפוצות כסמנכ"ל דיגיטל על מנת להנגיש דרך האינטרנט את מאגרי המידע של העם היהודי – מהנכסים הבולטים של בית התפוצות. נורית מובילה בבית התפוצות צוות של 10 עובדים, כולם בוגרי תעשיית ההייטק הישראלית.

  טלפון: +03-745-7885

  מייל:[email protected]

אוצרוּת


 • אורית שחם גובר, אוצרת ראשית

  אורית שחם גובר, אוצרת ראשית

  ד"ר אורית שחם-גובר היא האוצרת הראשית של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. אורית היא סופרת, אוצרת, יועצת ומפתחת מוזיאונים בקנה מידה גדול. בין הפרויקטים שאצרה ופיתחה נמצאים מוזיאונים מובילים במדינת ישראל, כמו: מצדה, מרכז המבקרים של ההרודיון, מוזיאון הפלמ"ח, מוזיאון הרצל, מוזיאון בגין, מוזיאון אסירי המחתרות בעכו, מרכז המבקרים בגוש עציון, התצוגה האינטראקטיבית במחילות הכותל, ועוד. אורית הצטרפה לבית התפוצות בשנת 2009 והיא מובילה את פיתוח התוכן של תצוגת הקבע החדשה ואת פיתוח והפקת התערוכות מתחלפות. בין היתר, תפקידה הוא לייצג את החזון החדש של מוזיאון העם היהודי כחלק מתכנית ההתחדשות.

  לאורית תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב. תואר שני בחינוך במוזיאונים מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בוושינגטון די.סי, ותואר שלישי במוזיאונים כמרחבים מעצבי זיכרון מאוניברסיטת חיפה. בצד הספרותי של עיסוקיה פרסמה אורית עד היום ארבעה רומנים – "איפה היית בשישה באוקטובר" (2001), "ובאתי על החתום" (2005), "טיסת יום" (2008) ו"האחרת" (2013). במסגרת ספרות עיונית היא ערכה את הקובץ "חינוך במוזיאונים" (1995).

  טלפון: +03-745-7837

  מייל:[email protected]

 • מיכל הומינר

  מנהלת פרויקטים

  טלפון: 03-7457842

  מייל:[email protected]

 • רבקה טאף-מזא"ה

  רשמת ומנהלת תצוגת הקבע

  טלפון: +03-745-7845

  מייל:[email protected]

שיווק


 • אמיר מלץ, מנהל חטיבת השיווק

  אמיר מלץ, מנהל חטיבת השיווק

  אמיר מלץ מכהן כמנהל חטיבת השיווק והמכירות של בית התפוצות החל ממרץ 2016. אמיר כיהן כמנהל השיווק וכחבר הנהלה של חברת HOT Mobile משנת 2015. בין השנים 2005-2015 הוא כיהן בתפקידי ניהול שונים בחטיבת השיווק של HOT Mobile (מירס, טרם רכישתה ע"י חברת HOT). בין השנים 1999-2005 כיהן אמיר בתפקידים שונים בחברת סלקום. לאמיר תואר ראשון רב תחומי מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה.

  טלפון: +03-745-7870

  מייל:[email protected]

 • טובה לשם

  מנהלת אגף מכירות ופרויקטים

  טלפון: 03-7457902

  מייל:[email protected]

 • אסיא ראובן

  מנהלת יחסי ציבור ופרסומים

  טלפון: +03-745-7883

  מייל:[email protected]

קשרי חוץ


 • אירית אדמוני פרלמן, מנכ

  אירית אדמוני פרלמן, מנכ"ל אגודת ידידי בית התפוצות בישראל ומנהלת חטיבת קשרי חוץ

  משנת 2010 אירית אדמוני פרלמן מכהנת בתפקיד מנכ"ל אגודת ידידי בית התפוצות בישראל, וכעבור שנתיים התמנתה גם לתפקיד מנהלת חטיבת קשרי החוץ של בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי.

  טרם הצטרפותה לבית התפוצות אירית כיהנה במשך 17 שנים כמנכ"ל "וראייטי" ישראל, עמותה בינלאומית המסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים. בתקופת כהונתה זכה הסניף המקומי להוקרה ולפרסים בינלאומיים על פעילות משמעותית למען הקהילה הישראלית. לאחר מכן כיהנה אירית כיו"ר פעילה בארגון " קול אחד" הפועל לקידום ההסברה בנושא פתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני, באוניברסיטאות בעולם. כמו כן, בשמונה השנים האחרונות כיהנה אירית כדירקטורית בארגון " הרוח הישראלית", חברת בת של הסוכנות היהודית, ותרמה מניסיונה הרב בגיוס כספים, שיווק וניהול. אירית היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים לתואר ראשון בשפה וספרות צרפתית ובתולדות התיאטרון, ובוגרת קורס אימון וייעוץ עסקי בחברת "ת.ו.ת" – תקשורת ותוצאות בע"מ של אלון גל.

  טלפון: +03-745-7893

  מייל:[email protected]

 • שולמית בהט, מנכ

  שולמית בהט, מנכ"ל בית התפוצות באמריקה

  שולמית בהט היא מנכ"לית בית התפוצות אמריקה – שלוחה של מוזיאון העם היהודי בארה"ב, האמונה על שיתופי פעולה עם מוסדות שונים כגון קרנות, מוזיאונים, בתי כנסת, מרכזים קהילתיים ועוד. בעבר כיהנה שולמית כמנהלת משותפת של AJC, במשך 31 שנים. היא נבחרה כאחת המנהיגות היהודיות הבולטות בארגונים יהודיים ברשימת ה-Forward 50. קודם לכן כיהנה שולמית בתפקיד מנהלת התכניות בישראל של משרד החוץ. היא חברת ועד בקרן Per Ahlmark ובקרן Alber Cohen.

  טלפון: +1-212-339-6034

  מייל:[email protected]

 • עיניה זאבי קופפר

  מנהלת גיוס משאבים, ישראל-אירופה

  טלפון: +03-745-7873

  מייל:[email protected]

 • גלוריה גולן

  מנהלת ידידי בית התפוצות באמריקה

  טלפון: 212-339-6034

  מייל:[email protected]

 • רחלי קפלן

  מנהלת קשרי תורמים וקרנות

  טלפון: +03-745-7892

  מייל:[email protected]

 • אנה הכט

  מנהלת קשרי תורמים

  טלפון: +03-745-7841

  מייל:[email protected]

בית הספר הבין-לאומי ללימודי העם היהודי


 • טליה אבנון-בנבנישתי, מנהלת בית הספר הבין-לאומי ללימודי העם היהודי

  טליה אבנון-בנבנישתי, מנהלת בית הספר הבין-לאומי ללימודי העם היהודי

  הרבה טליה אבנון-בנבנישתי עומדת בראש צוות מקצועי שמטרתו להנחיל שייכות מושכלת ופעילה לעם היהודי בקרב יהודים בכל העולם, ולהוביל את השיח הציבורי בנושא עמיות וזהות יהודית. כמנהלת בית הספר ללימודי העם היהודי במוזיאון היא מובילה שורה של תכניות בעלות תכנים מגוונים, התומכות בפעילות התרבותית והחינוכית של בית התפוצות בארץ וברחבי העולם.

  טרם הצטרפותה לבית התפוצות, עמדה טליה בראש מחלקת החינוך של בית דניאל – המרכז ליהדות מתקדמת בתל אביב, שם עבדה בשיתוף עם בכירים בעיריית תל אביב-יפו, במשרד החינוך, בסוכנות היהודית ועם בעלי תפקידים רבים שהיו אמונים על המדיניות הלאומית להפצת סדר יום יהודי וישראלי בקרב בתי ספר חילונים. הרבה טליה אבנון-בנבנישתי היא דוברת מרכזית בכנסים חינוכיים המתקיימים בישראל וברחבי העולם ומוכרת כמנחה בפורומים העוסקים בעמיות יהודית.

  טלפון: +03-745-7905

  מייל:[email protected]

אירועים וכנסים


 • ליאורה שני, מנהלת מרכז אירועים וכנסים

  ליאורה שני, מנהלת מרכז אירועים וכנסים

  ליאורה שני נמנית עם צוות המוזיאון משנת 1980, ומכהנת כמנהלת מרכז האירועים והכנסים של בית התפוצות. ליאורה היא ילידת נס-ציונה, נינתו של אברהם ילובסקי, ממחדשי היישוב היהודי בארץ ישראל. במסגרת תפקידה ליאורה יוזמת, מארגנת ומפיקה את האירועים המתקיימים במוזיאון, כגון פתיחות תערוכות, אירועים תומכי תערוכות, כנסים, ימי עיון, הקרנות סרטים, קונצרטים, מופעים וטקסים; יוצרת קשרים ושיתופי פעולה עם שגרירויות וארגונים ישראליים ובינלאומיים תוך שילוב תכנים הממחישים את ייחודו של המוזיאון; ומובילה את אירועי הפתיחה של מוזיאון העם היהודי החדש. בעברה מילאה ליאורה מגוון תפקידים בתחומי החינוך, מחקר, פיתוח מוצרים, הפקת יחידות לימוד והעשרה נושאיות המאורגנות כתצוגה ניידת.

  ליאורה היא חברת הנהלת איגוד המוזיאונים בישראל (ICOM). היא בוגרת תואר ראשון מהחוג להיסטוריה של עם ישראל וארכיאולוגיה מאוניברסיטת בן-גוריון, באר-שבע. כמו כן היא בוגרת לימודי ניהול מלכ"רים בדגש על מוסדות חינוך תרבות ואמנות במרכז הבינתחומי הרצליה.

  טלפון: +03-745-7881

  מייל:[email protected]

המוזיאון החדש


 • מדי שביד, מנהלת פרויקט המוזיאון החדש

  מדי שביד, מנהלת פרויקט המוזיאון החדש

  מדי שביד היא מנהלת פרויקט מוזיאון היהודי החדש בבית התפוצות. היא בעלת ניסיון עשיר בניהול פרויקטים עתירי לוגיסטיקה ותוכן בתחום המוזיאונים והאמנות לגופים ציבוריים (גופי מלכ"ר) ולגופים עסקיים ופרטיים, לרבות ייזום הרעיון והכנת תכנית הפרויקט. בשנת 2012 הצטרפה מדי לבית התפוצות על מנת להוביל את תכנית ההתחדשות המשקפת שינויים מהותיים שחלו בתרבות ובחברה היהודית והישראלית, לצד התקדמות עולמית בטכנולוגיה המוזיאלית. טרם הצטרפותה לבית התפוצות ניהלה מדי את שנת האמנות של תל אביב, שכללה את אירועי פתיחת האגף החדש של מוזיאון תל אביב. כמו כן, כיהנה כמנכ"לית מטעם עמותת ArTLV בבינאלה לאמנות עכשווית בהרצליה בשנת 2011, ובבינאלה לאמנות של תל אביב יפו בשנת 2009.

  בצה"ל שירתה מדי בחיל הים במשך 20 שנה והשתחררה בדרגת סגן-אלוף. מדי היא בעלת תואר MBA מאוניברסיטת חיפה והיא בוגרת לימודי מוזיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

  טלפון: +03-745-7857

  מייל:[email protected]

מאגרים ואוספים


 • חיים גיוזלי, מנהל אגף מאגרי המידע

  חיים גיוזלי, מנהל אגף מאגרי המידע

  חיים גיוזלי הוא היסטוריון המשמש כמנהל אגף מאגרי המידע של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. מחקריו ההיסטוריים עוסקים בהיסטוריה של אירופה בימי הביניים ובהיסטוריה יהודית בימי הביניים ובעת החדשה. מומחיותו ביישום טכנולוגיות מחשוב בתחומי מדעי הרוח ומדעי החברה וכוללת פיתוח מאגרי מידע ובניית אתרי אינטרנט. חיים גיוזלי מרצה בנושאים של היסטוריה יהודית, ובכלל זה גם גנאלוגיה יהודית, במסגרת פעילותו של בית התפוצות וגם באירועים חיצוניים, כולל בכנסים בינלאומיים. בעבר שימש חוקר ומרצה להיסטוריה במספר מוסדות אקדמיים וחינוכיים.

  טלפון: 03-745-7858

  מייל:[email protected]

 • רחל שנולד

  מנהלת המרכז לתיעוד חזותי ע"ש ברנרד ה. ומרים אוסטר

  טלפון: 03-745-7850

  מייל:[email protected]

 • נטע הראל

  מנהלת עיצוב גרפי

  טלפון: 03-745-7854

  מייל:[email protected]

מרכז המבקרים


 • רונית בן בסט

  מנהלת מרכז המבקרים

  טלפון: 03-745-7804

  מייל: [email protected]

מינהל, לוגיסטיקה, ביטחון ובטיחות


 • ראובן שגב

  מנהל מינהל, לוגיסטיקה, ביטחון ובטיחות

  טלפון: 03-745-7832

  מייל:[email protected]

מזכירות החברה


 • נגה שטינמץ

  מזכירת חברה |ראש מטה ליו"ר הדירקטוריון

  טלפון: 03-745-7912

  מייל:[email protected]

תפעול


 • אלי כהן

  מנהל תפעול

  טלפון: 03-745-7833

  מייל:[email protected]

תקשוב ומערכות מידע


 • בני מדמון

  מנהל תקשוב ומערכות מידע

  טלפון: 03-745-7877

  מייל:[email protected]

אתר האינטרנט


 • דנה פז פרינס

  עורכת אתר האינטרנט

  טלפון: 03-745-7855

  מייל:[email protected]

ועדות


ועדת תוכן:


פרופ׳ רענן ריין – יו״ר

ליאור גבאי

פרופ׳ איימי סינגר

גיל עומר

ד״ר רות שמיר פופקין

אריאל בורשבסקי

גלית גאון

ענת הופמן

ליאור טל

צבי ענבר

פרופ׳ גדעון שמעוני

ועדת כספים: 


אייל גבאי – יו״ר

ליאור גבאי

רני טריינין

מיטל כחלון

ועדת שיווק:


גיל עומר – יו״ר

מיכל זימלר

מיכל קלמן-אביטל

יניב צוקרמן

ועדת ביקורת:


מירב שגיא יהודיין – יו״ר

עידו מונשרי

רו״ח עופר אלקלעי – מבקר פנים