דירקטוריון

 

בית התפוצות הוא חברה פרטית בע"מ המנהלת מוזיאון, המוכרת גם כחברה לתועלת הציבור (חל"צ) ללא כוונות רווח. הבעלות על בית התפוצות מתחלקת בין ארבעה גופים: מדינת ישראל באמצעות משרד התרבות והספורט; אוניברסיטת תל-אביב; הסוכנות היהודית לא"י - ההסתדרות הציונית העולמית; והקונגרס היהודי העולמי.

 

המוסדות המנהלים של בית התפוצות הם:

  • האסיפה הכללית המורכבת מנציגי בעלי המניות
  • דירקטוריון בית התפוצות המתווה את מדיניות החברה ואחראי לניהולה. מורכב מנציגי בעלי המניות ונציגי ציבור מהארץ ומחו"ל.
  • חבר הנאמנים המשמש כגוף מייעץ ותומך לפעילות החברה.

 

גב' אירינה נבזלין קוגן, יו"ר (אודותיה)

 

 

• הרב ליאור גבאי
יליד ישראל, מייסד ומנכ"ל "נאות מרגלית", רשת חינוך ארצית לגיל הרך. הרב גבאי הוא חבר הנהלת הקונגרס היהודי העולמי ומכהן כדירקטור בבית התפוצות מאז שנת 2010.

 

 ד"ר יוחנן דורון
יליד ישראל, מכהן כראש מינהל החינוך בנתיבות ומשמש כיועץ ארגוני ואקדמי ברשויות מקומיות. בעברו ניהל מספר בתי ספר ומוסדות חינוך. הוא בעל תואר ד"ר בחינוך מאוניברסיטתEtvos Lorand ELTE  בבודפשט. ד"ר דורון מכהן כדירקטור בבית התפוצות מ-2013.

 

• גדעון המבורגר
נשיא קבוצת הראל ביטוח ופיננסים. גדעון המבורגר מכהן כיו"ר אגודת הידידים של בית התפוצות בישראל, חבר בחבר הנאמנים של המוזיאון ודירקטור מאז שנת 2012.

 

• רני טריינין
יליד ישראל, סגן יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית. בנוסף מכהן כראש המועצה האזורית יואב וכיו"ר ועדת הכלכלה של מרכז השלטון המקומי. טריינין הוא חבר קיבוץ בית ניר. הוא מכהן כדירקטור בבית התפוצות מאז שנת 2012.

 

• נמרוד לב
יליד ישראל, יזם מוביל בתחום האינטרנט בישראל. הוא מכהן כמנהל-שותף בקרן הון סיכון אינימיטי (Inimiti), וחבר הנהלה במספר חברות בתחום הניו מדיה. לב מכהן כדירקטור בבית התפוצות מאז שנת 2009.

 

• משה לשם
יליד אוזבקיסטן, בן למשפחה פולנית שברחה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. משה לשם הוא אלוף משנה במיל' וכיום בעל חברה לייעוץ פיתוח עסקי בדרום מזרח אסיה. הוא מכהן כדירקטור בבית התפוצות מטעם הקונגרס היהודי העולמי משנת 2011.

 

• השגריר אלפרד מוזס
יליד ארה"ב, עורך דין במקצועו ושותף במשרד עו"ד קובינגטון את בורלינג. הוא מכהן כמנהל-מייסד ושותף בכיר ב-Promontory Financial Group, חברת יעוץ פיננסי. בעבר כיהן כשגריר ארה"ב ברומניה. מוזס קיבל את עיטור יקיר בית התפוצות בשנת 2011. הוא מכהן כיו"ר משותף של חבר נאמני בית התפוצות, וחבר בדירקטוריון מאז שנת 2013.

 

• ירון נוידרפר
יליד ישראל, הצטרף לקרן פורטלנד טראסט כמנכ"ל ומייסד "סושיאל פייננס ישראל". בעבר כיהן כסמנכ"ל הכספים של הסוכנות היהודית, ושירת בתפקידים שונים במשרד האוצר. נוידורפר הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ו-MPA מבית הספר קנדי לממשל באוניברסיטת הארוורד. הוא מכהן כדירקטור בבית התפוצות מאז שנת 2007.

 

• ג'ודית סטרן פק
ילידת ארה"ב, מכהנת כנשיאת אגודת הידידים של בית התפוצות בארה"ב. היא מנהלת את חברת JSP המספקת שירותי ייעוץ לעסקים ולקרנות משפחתיות, ופעילה התנדבותית בעיקר למען מטרות יהודיות מאז שנות השבעים. סטרן פק היא חברה בחבר הנאמנים של בית התפוצות ומכהנת כדירקטורית מאז שנת 2012.

 

• פרופ' איימי סינגר
ילידת ארה"ב, מלמדת בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב. היא פרסמה מגוון ספרים ומחקרים בתחום התמחותה העוסק בהיסטוריה התורכית והעותמנית. פרופ' סינגר מכהנת כדירקטורית בבית התפוצות מטעם אוניברסיטת תל אביב מאז שנת 2012.

 

• גיל עומר
יליד קנדה, כיהן במספר תפקידים בתחום התוכן בתקשורת, ביניהם סמנכ"ל תוכן בחברת חדשות ישראל. כיום מכהן כמנכ"ל מוזיאון הילדים הישראלי בחולון. עומר מכהן כדירקטור בבית התפוצות מאז שנת 2008.

 

 דנה עזריאלי
ילידת קנדה, בעלים וסגנית יו"ר קבוצת עזריאלי, ומשמשת כיו"ר קרן עזריאלי בישראל. היא מכהנת כדירקטורית בבית התפוצות מאז שנת 2013.

 

• השגריר אבי פזנר
יליד העיר החופשית דנציג, שירת כשגריר ישראל באיטליה ובצרפת, וכיהן כיו"ר קרן היסוד העולמי. הוא בעל חברה לייעוץ בינלאומי ומכהן כיו"ר יריד הספרים הבינלאומי בירושלים. פזנר הוא חבר בחבר הנאמנים של בית התפוצות ומכהן כדירקטור מאז שנת 2005.

 

• פרופ' רענן ריין

יליד ישראל. מופקד על הקתדרה על שם אליאס סורסקי להיסטוריה ספרדית ולטינו אמריקאית. הוא מכהן כסגן נשיא אוניברסיטת תל אביב ועומד בראש מרכז דניאל אברהם ללימודים בינלאומיים ואזוריים, אשר הקים. פרופ' ריין מכהן כדירקטור בבית התפוצות מטעם אוניברסיטת תל אביב מאז שנת 2012.

 

• ד"ר רות שמיר פופקין
ילידת פולין. עורכת דין במקצועה. משפחתה ייסדה בבית התפוצות את קרן גרינשטיין-שמיר לתיעוד חיי היהודים בפולין. היא פעילה במוזיאון למעלה מ-30 שנה, ובשנת 2008 קיבלה את עיטור יקירת בית התפוצות. ד"ר שמיר פופקין היא חברה בחבר הנאמנים של המוזיאון ומכהנת כדירקטורית מאז שנת 2008.