בית התפוצות ויד ושם - תיעוד שמותיהם של קורבנות השואה

המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן בבית התפוצות עוסק ללא הרף בתיעוד תולדותיהן של משפחות יהודיות בכל העולם. המאגר הגניאלוגי של המרכז גדל כל הזמן, וכיום מכיל כמעט 3,000,000 שמות. בתוך כך הצטברו במאגר נתונים רבים על יהודים שנספו בשואה. מערכת חיפוש חדשה ומשוכללת מאפשרת כיום חיפוש מדוייק יותר במאגרי המידע של בית התפוצות, ובכלל זה במאגר הגניאלוגיה (אילנות יוחסין). היום ניתן, אפוא, לקבל יותר מידע על קורבנות השואה שרשומים באילנות היוחסין, וקיימת גם אפשרות להכין רשימות מקיפות של שמות כל קורבנות השואה שמתועדים במאגר.

 

לרישום כל שמותיהם של קורבנות השואה ב"היכל השמות" של יד ושם יש חשיבות עליונה. המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן בבית התפוצות מסייע ליד ושם להבטיח שכל מידע קיים על קורבנות השואה יירשם במאגר השמות המרכזי של יד ושם. המרכז לגניאלוגיה מספק ל"היכל השמות" רשימות של קורבנות השואה מתוך המידע הגניאלוגי שמשפחות מכל העולם מסרו לבית התפוצות. הרשימות מכילות מידע על קורבנות השואה בלבד.

 

 בית התפוצות מעודד את הציבור הרחב לתעד עדויות על קורבנות השואה. חשוב להבטיח שאף אדם לא יישכח.

 

 רשימה חלקית של קורבנות השואה שנספו במחנה הריכוז ברגן בלזן. מתוך המאגר של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן.

  

רשימת בני משפחת ליברמן מזלוב, פולין, אשר נספו במחנה ההשמדה בחלמנו. מתוך המאגר של המרכז לגניאלוגיה  יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן.

 

 

 

 

 

ניתן להוריד טופס "דף עד" על ידי לחיצה כאן. מלאו את הדף, חתמו ושלחו אל "יד ושם".

 

קישורים

 

יד ושם, רשות הזיכרון לשואה ולגבורה