חדשות ומיזמים

דגימות די. אן. איי.
גניאלוגיה ובדיקות DNA: מבט מבפנים

מאת מקס בלנקפלד

 

                                                           להזמנת בדיקת די.אן.איי לחצו כאן


באפריל 2000 נוסדה חברת Family Tree DNA, חלוצה בתחום החדשני והצעיר של גניאלוגיה וגנטיקה,...

קראו עוד »
פרוייקט "שואה ודי.אן.איי."

באוניברסיטת אריזונה שוקדים כעת על "שואה ודי. אן. איי."  - פרוייקט הומניטרי ייחודי וחדשני ללא כוונת רווח, שמטרתו לאחד משפחות שנקרעו בשואה באמצעות הקמתו של מאגר גנטי גלובלי של ניצולי שואה וצאצאיהם. המידע יאפשר למצוא התאמה בין קרובי משפחה שהופרדו, לספק ליתומי השואה מידע על משפחתם הביולוגית, ובסופו של תהליך, כשיהיו די נתונים במאגר, לסייע לממשלות אירופה לזהות את שרידי הקורבנות מתקופת השואה, אשר עדיין מתגלים מדי פעם באתרי השמדה ביבשת.


את הרעיון הגה היזם והפילנתרופ סיד מנדלבאום, מדען ובן של ניצולי שואה. בנובמבר 2005 קרא  באינטרנט כתבת חדשות על גילויו של אתר...

קראו עוד »
שורשים ושבילים

בית התפוצות והחברה הגיאוגרפית | בהנהלת לאה נצר

חולמים על טיול בעולם בעקבות הסיפור המשפחתי? מבקשים למצוא את הבית שבו גר סבא-רבא בכפר קטן ולא מוכר? ניסיתם פעם לדמיין את חיי הקהילה התוססים במקום במאה ה- 18? מהיום תוכלו להגשים חלום זה באמצעות הכוונה והדרכה בנבכי מאגר המידע של בית התפוצות, בשילוב עם הניסיון התיירותי והמקצועי של החברה הגיאוגרפית בבניית ה"מסלול המשפחתי" והוצאתו לפועל בחו"ל. מובטחת לכם חוויה ייחודית ומרגשת הכוללת לימוד וטיול לא שיגרתי בחו"ל.

קראו עוד »
בית התפוצות ויד ושם - תיעוד שמותיהם של קורבנות השואה

המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן בבית התפוצות עוסק ללא הרף בתיעוד תולדותיהן של משפחות יהודיות בכל העולם. המאגר הגניאלוגי של המרכז גדל כל הזמן, וכיום מכיל כמעט 3,000,000 שמות. בתוך כך הצטברו במאגר נתונים רבים על יהודים שנספו בשואה. מערכת חיפוש חדשה ומשוכללת מאפשרת כיום חיפוש מדוייק יותר במאגרי המידע של בית התפוצות, ובכלל זה במאגר הגניאלוגיה (אילנות יוחסין). היום ניתן, אפוא, לקבל יותר מידע על קורבנות השואה שרשומים באילנות היוחסין, וקיימת גם אפשרות להכין רשימות מקיפות של שמות כל קורבנות השואה שמתועדים במאגר.

 

לרישום כל שמותיהם של קורבנות השואה ב" קראו עוד »

אוסף מאיר פדואה

המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן בבית התפוצות המיר לפורמט דיגיטלי את אוסף עצי המשפחה של ד"ר מריו פדואה ז"ל. האוסף, ובו מאות עצי משפחה המתעדים את תולדות יהדות איטליה במאות השנים האחרונות, הוכנס אל מאגר המידע של המרכז לגניאלוגיה ועומד לרשות הציבור לחיפושים ומחקרים גניאלוגיים והיסטוריים.

 

עבודת הדיגיטציה בוצעה ברובה ע"י צוותי מתנדבים מסורים שפעלו במקביל בבית התפוצות, בירושלים ובגליל. בית התפוצות מודה למשפחת פדואה על עזרתה האדיבה ונכונותה לרשום את אוסף מריו פדואה במאגר המידע של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א....

קראו עוד »