מיזמי קהילות

תיעוד הקהילות היהודית בשוויץ

 

בית התפוצות מבקש את עזרתכם באיסוף תצלומים וסרטים המתעדים את החיים היהודיים בשוויץ, בעבר ובהווה.

 

הוסיפו את תולדות משפחותיכם וקהילותיכם לאלבומו של העם היהודי בבית התפוצות.  מטרתנו היא להעשיר את אוספי התצלומים והסרטים של המוזיאון ולהבטיח שהחיים היהודיים בשוויץ יתועדו במאגרי המידע של מוזיאון, בדומה לכל יתר קהילות ישראל בתפוצות.

 

כל התצלומים והסרטים יוחזרו לבעלים, ויינתן קרדיט מלא.

 

לפרטים נוספים ולתיאום, נא לפנות אל:

גב' רחל שנולד,

מנהלת המרכז לתיעוד חזותי ע"ש אוסטר בבית...

קראו עוד »
המרכז ליהדות ליטא ע"ש סולי ילין

בחדר העיון ע"ש משפחת שפיגל


המרכז ליהדות ליטא, בחדר העיון ע"ש משפחת שפיגל, מהווה תוספת מבורכת לתצוגת הקבע של בית התפוצות. פתיחת המרכז התאפשרה הודות לסיועו הנדיב של מר סולי ילין. המרכז, שנחנך ביוני 2001, נמצא בקומה הראשונה של המוזיאון, בחדר העיון ע"ש משפחת שפיגל, במסגרת "שער הקהילה" של תצוגת הקבע.


המרכז מוקדש לתולדותיהן ולמורשתן של הקהילות היהודיות בליטא. ניתן למצוא בו מידע אודות 250 קהילות יהודיות שהתקיימו בליטא עד לשואה. הכוונה לאזור ממלכת ליטא ההיסטורית, שנמצא היום גם בשטחי בלרוס, לטביה, פולין ורוסיה.


 באזור חייתה במשך...

קראו עוד »
תיעוד הקהילות היהודיות באוסטריה

מאגר מולטימדיה דו-לשוני

תיעוד הקהילות היהודיות באוסטריה, מאגר מולטימדיה שמוקדש לתולדותיהן ומורשתן של קהילות יהודיות אשר שגשגו בתחום הרפובליקה של אוסטריה מאז ימי הביניים המוקדמים ועד לתחילת המאה ה-21.

 

המאגר נחלק למדורים לפי תקופות היסטוריות ונושאים עיקריים. המדור "מבט אל חיי היהודים באוסטריה" הוא מעין הקדמה במולטימדיה, עם מבוא תמציתי למורשת המרשימה של הקהילות היהודיות באוסטריה. שלושת המדורים הבאים דנים ביהדות אוסטריה בימי הביניים, בעידן המודרני ובתקופתנו, ומכילים מידע על עשרות קהילות יהודיות. במדורים ההיסטוריים יש מגוון נושאים, בעיקר הושם דגש על דמוגרפיה, מוסדות קהילה, חיי הדת...

קראו עוד »