תיעוד חזותי

האם אפשר לראות את התמונות באמצעות אתר האינטרנט שלכם?

במרכז לתיעוד חזותי ע"ש ברנרד ומרים אוסטר נמצא ארכיון התצלומים של בית התפוצות ובו שמורות, בין היתר, תמונות מתצוגת הקבע, ומהתערוכות המתחלפות שהוצגו במוזיאון מאז פתיחתו בשנת תשל"ח (1978). מאחר וביניהן יש תמונות שזכויותיהן שמורות לאחרים, אין באפשרותנו להציגן באתר האינטרנט. ניתן לערוך חיפוש במאגר התצלומים בחדרי העיון אשר במוזיאון, בשעות הפתיחה הרגילות: 10.00 עד 16.00 בימים א-ה ו 9.00 עד 13.00 ביום ו'.

האם יש לכם קטלוג של התמונות בארכיון התצלומים?

ארכיון התצלומים של בית התפוצות הוא ארכיון ממוחשב הכולל כעת כ-60,000 פריטים, וכל הזמן נוספים לו פריטים חדשים. מערכת האיחזור שלנו מאפשרת חיפוש מקצועי וממוקד. מערכת האיחזור מהווה קטלוג ממוחשב של התמונות.

באילו נושאים עוסקות התמונות בארכיון שלכם?

התמונות במרכז לתיעוד חזותי של בית התפוצות מתעדות חיים יהודים בתפוצות על כל היבטיהם, כולל שיבת ציון והעליות לארץ ישראל. יש במאגר תמונות של אנשים, קהילות, בתי כנסת, מבנים ומוסדות ציבור, אירועי תרבות ואמנות, חגים וטקסים, חיי משפחה ויומיום, מקצועות ועיסוקים, אישים ואירועים היסטוריים, ועוד.

האם הארכיון כולל גם מסמכים?

מאחר ואנו מוגדרים כארכיון תצלומים, איננו אוספים מסמכים. עם זאת, יש באוספינו תצלומים של מסמכים שונים, כגון תעודות הסמכה, תעודות בית ספר ומסמכי זיהוי והגירה. המסמכים המקוריים שמורים אצל בעליהם.

האם אפשר לרכוש אצלכם תמונות?

כן. אם אתם מעוניינים לרכוש תמונות אנא מלאו את טופס ההזמנה, ובקשתכם תטופל במחלקתנו. ניתן לפנות אלינו גם בפקס מס' 03-7457831.

האם אתם יכולים לאשר לנו להשתמש בתמונות?

אנא שלחו לנו בדואר אלקטרוני את התמונות שבהם אתם מעוניינים להשתמש, וציינו את המטרה שלשמה אתם זקוקים לתמונות. אם התמונות מיועדות לפרסום, אנא ציינו בפנייתכם את שם הספר, ההוצאה, באיזה שפה/שפות הספר יפורסם, ובאם התמונות המבוקשות יפורסמו בתוך הספר או בשער הספר. אם הזכויות לתמונות המבוקשות שמורות לבית התפוצות, אנו נודיע לכם באם האישור המבוקש ניתן, ואת תנאי האישור. אם הזכויות לתמונות המבוקשות שייכות לאחרים, ויש לנו מידע עליהן, נפנה אתכם אל בעלי הזכויות בהתאם. bhrzippi@post.tau.ac.il

האם אפשר לקבל סריקות של תמונות?

אם אתם מעוניינים לקבל סריקות של תמונות באיכות לדפוס, נוכל להכין עבורכם את הסריקות באיכות מקצועית מעולה, בהתאם לצרכים שלכם. יש לציין את הפרטים הבאים: רזולוציה - 300dpi או רזולוציה אחרת גודל תמונה - מידות בסנטימטרים או לפי A3/A4/A5 וכו'. אופן סריקה מבוקש - CMYK, RGB, Greyscale וכו'. פורמט מבוקש לשמירת הקובץ - jpg, tiff, וכו'. סוג מחשב - PC / Mac הסריקות יישלחו אליכם על גבי תקליטור או בדואר אלקטרוני. bhrzippi@post.tau.ac.il