קהילות יהודיות

מה מכיל מאגר המידע של קהילות יהודיות?

מאגר המידע של הקהילות מכיל תמצית היסטורית בעברית או באנגלית אודות קהילות יהודיות (עיר, כפר או עיירה) בתפוצות, למן היווסד הקהילה. התמצית מספרת על ייסוד הקהילה, מאורעות היסטוריים בולטים בתולדותיה, אילו מוסדות ציבור ובתי כנסת היו בה, אישים בולטים ופועלם, וכיו"ב. המאגר מכיל מידע על קהילות יהודיות קיימות או כאלה שכבר אינן קיימות, בכל היבשות.

כיצד אוכל לקבל מידע על קהילה יהודית?

ניתן להזמין חיפוש במאגר הקהילות באמצעות טופס הזמנת החיפוש (בראש העמוד). מחיר השירות 25 שקלים לכל שלוש קהילות. תוכלו לערוך את החיפוש בעצמכם, בעת ביקור במוזיאון, בחדר העיון השקוף שבמבואה.

באיזו שפה יש למלא את טופס ההזמנה?

את הפרטים האישיים שלכם, כולל הכתובת, אם היא בישראל, ניתן לרשום בעברית. את שמות הקהילות שאתם מחפשים יש לרשום אך ורק באותיות לטיניות ("אנגליות").

מדוע חשוב שאמלא את שמות הקהילות באותיות לטיניות ("אנגליות")?

משום שבעברית ללא ניקוד קשה לקרוא את השם במדויק. לדוגמא: אם תבקשו מידע על הקהילה היהודית במקום בשם "טרנובו", לא נוכל לדעת אם הכוונה ל TARNOVO אשר בבולגריה, או ל-TERNOVO אשר באוקראינה. כדאי למלא את הטופס באנגלית, על מנת למנוע טעויות בחיפוש.

אילו פרטים עליי לרשום בטופס ההזמנה?

בטופס ההזמנה מספר שדות שחלקם מסומנים בכוכבית (*). לא ניתן להגיש את הבקשה ללא מילוי נכון של כל השדות המסומנים בכוכבית. מומלץ למלא את כל השדות בטופס.

איך אדע שהבקשה התקבלה?

לאחר ההקשה על הכפתור "שליחה" יש להמתין מספר שניות, עד שתופיע הודעה על המסך המאשרת שהבקשה נשלחה. כמו כן תוך דקות תקבלו הודעה נוספת אל כתובת הדואר האלקטרוני שרשמתם בטופס ההזמנה המהווה אישור על כך שהבקשה נתקבלה.

מתי אקבל את התשובה?

התשובה עבור חיפוש במאגר המידע של קהילות יהודיות תישלח אל כתובת הדואר האלקטרוני שרשמתם בעת מילוי טופס ההזמנה תוך מספר ימים ולא יותר מאשר 14 ימי עבודה.

האם הזמנת החיפוש מאובטחת?

כן. העברת ההזמנה אל בית התפוצות מתבצעת בערוצים מאובטחים.

האם יש בבית התפוצות רשימות תושבים של קהילות יהודיות בתפוצות?

לא.

כיצד אוכל לקבל מידע על משפחתי?

מאגר הקהילות היהודיות אינו מכיל מידע על משפחות. מידע כזה ניתן להזמין ממאגר עצי המשפחה של המרכז לגניאלוגיה יהודית ע"ש דגלס א. גולדמן.

האם יש בבית התפוצות רשימה של קורבנות השואה?

לא. למידע שיטתי בנושא זה יש לפנות אל יד ושם, רשות הזיכרון לשואה ולגבורה.

אנו נוסעים לחופשה בחו"ל, ונרצה להשתתף בתפילה בבית כנסת. כיצד נדע היכן יש בית כנסת ביעד שלנו, ומהן שע

בקרו במדור הקישורים באתר שלנו, חפשו אתר של הקהילה היהודית ביעד שלכם, והפנו את השאלה שם.