אירועים

לכל האירועים

"בואי כלה" - שמלות כלה רקומות בהשראת המקורות

18 דצמבר 2012

פרט משמלת כלה בעיצוב יעל גייזלראגודת ידידי בית התפוצות בישראל ומחלקת האופנה של "שנקר" גאים להציג: שיתוף פעולה יוצא דופן בין "בית התפוצות" ובין "שנקר" ייחשף לראשונה בתצוגה מרהיבה במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב -
שמלות כלה רקומות בהשראת מקורות היהדות:

 

יום שלישי, 18 בדצמבר 2012, מתחם "גינדי", השוק הסיטונאי, חשמונאים 98 תל אביב, מ- 17.00. יש להזמין כרטיסים מראש - לחצו כאן.

 

אגודת ידידי בית התפוצות בישראל חברה למחלקת האופנה ב"שנקר", בית הספר להנדסה עיצוב ואופנה, לפרויקט ייחודי ומרהיב במסגרתו עוצבו שמלות כלה בהשראת התכנים של בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי, מעוצבות ומעוטרות ברקמות יד יפהפיות.

 

היצירות ייחשפו לקהל הרחב במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב, בהפקתו של מוטי רייף. על מסלול התצוגה יעלו 13 שמלות כלה ובגד חתן  אחד.


את הפרויקט המיוחד, "בואי כלה", יזמו אירית אדמוני פרלמן, מנהלת אגודת ידידי בית התפוצות בישראל וגדעון המבורגר, יו"ר האגודה, יחד עם לאה פרץ, ראש המחלקה לעיצוב אופנה ב"שנקר", ביה"ס הגבוה להנדסה ולעיצוב ובהנחייתם של המרצה רונן לוין, דליה כהן וזיוה זיידלר. 


בפרויקט משתתפים 14 סטודנטים בוגרי השנה השלישית במגמת אופנה. קורס שמלות כלה בו השתתפו הוקדש לעיצוב שמלות כלה בהשראת דגמי בתי כנסת מרחבי העולם, מתקופות שונות ומארצות שונות, המוצגים בבית התפוצות.

 

הדגמים, שמייצגים תרבות עשירה ומסורת עתיקה, העניקו לסטודנטים את ההזדמנות לחקור ולהתחבר אל שורשיהם, אל המנהגים, הצבעים, המוסיקה והפיוטים, הקישוטים והרקמות שאפיינו את משפחותיהם. עם האלמנטים האלה יצאו לדרך ויצרו שמלות כלה ייחודיות, מעוטרות ברקמות יד עשירות, בתפירה עילית עם פרשנות אישית של כל סטודנט וסטודנט וחיבור לתרבותו, למורשתו ולשורשיו."חשיפת פרויקט של בית התפוצות בשבוע האופנה תל אביב, ביחד עם שנקר, היא דרך חדשנית ומקורית לחשוף את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי, כמו גם את תרבותו העשירה רבת הפנים", מציינת אירית אדמוני פרלמן, מנכ"ל אגודת ידידי בית התפוצות בישראל.

 

"המחלקה לעצוב אופנה בשנקר גאה להשתתף בשבוע האופנה עם פרויקט מרגש זה, דרכו מתוודעים הסטודנטים לעברנו המשותף ולעברם הפרטי ונוצרים אותם בחוט ובבד", אמרה גב' לאה פרץ, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בבית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב "שנקר".

 

לאחר החשיפה בתצוגת האופנה יוצגו היצירות בבית התפוצות, בתערוכה שתיפתח לקהל הרחב במהלך 2013.


הפרויקט "בואי כלה", בחסות קרן נדב וקבוצת שגיא
 

 

18 בדצמבר 2012, מתחם "גינדי" (מתחם השוק הסיטונאי, רחוב חשמונאים 98 תל אביב)

 

  • 17.00  קבלת פנים
  • 18.00 תצוגת אופנה

                   

האירוע במסגרת שבוע האופנה בבימויו של מוטי רייף, המכהן גם כחבר בהנהלת אגודת ידידי בית התפוצות

 
מחיר כרטיס: 220 ₪ 

 

ההכנסות ממכירת הכרטיסים קודש לפעילות החינוכית והתרבותית של בית התפוצות

 

הבטיחו את מקומכם!

הזמנת כרטיסים:

 

 

                      

תאריך
18 דצמבר 2012