אירועים

לכל האירועים

פסטיבל סוכות עולמי של בית התפוצות

04 אוקטובר 2012

 

בית התפוצות בשיתוף משרד ההסברה והתפוצות ועיריות נתניה ואשדוד מציגים:
 

פסטיבל סוכות עולמי של בית התפוצות

בפארק שלולית החורף בנתניה ובפארק בן גוריון באשדוד


במתחם הסוכות הגדול ביותר בעולם יתארחו קהילות יהודיות מרחבי העולם ויציגו את סיפוריהן באמצעות הפעלות חווייתיות, מיצגים, תערוכות ושדרת טעמים ענקית מכל העולם.

 

בחול המועד סוכות משפחות מוזמנות לבקר במתחם הסוכות הגדול ביותר בעולם וליהנות משלל הפעלות ומופעים במסגרת "פסטיבל סוכות עולמי", שמתקיים בשיתוף עם משרד ההסברה והתפוצות בפארק שלולית החורף בנתניה ובפארק בן גוריון באשדוד. 

 

במרכזו של הפסטיבל, שפתוח לקהל הרחב ללא תשלום, יוצגו עשרות סוכות המייצגות קהילות יהודיות מרחבי העולם, ביניהן קהילות מארצות-הברית, ארגנטינה, ברזיל, אוסטרליה, בריטניה, איטליה, צרפת, גרמניה, תורכיה, רוסיה, אתיופיה, מרוקו, תוניס ודרום אפריקה. כל סוכה תאפשר הצצה לסיפורה של הקהילה היהודית מאותה מדינה באמצעות דימויים, חפצים, סדנאות יצירה, הפעלה חווייתית ומופעים.

 

במתחם בית התפוצות יוכלו באי הפסטיבל לבקר בגלריה למשפחה א ב-גע-דע - תערוכה אינטראקטיבית על השפה העברית אשר מוצגת בבית התפוצות. במתחם יוצגו העתקים מדויקים של המיצגים וההפעלות בתערוכה. כמו כן המבקרים יוזמנו להשתתף בסדנה "מיצב משפחתי"* – בהשראת העבודות של חנוך פיבן. בסדנה יוצרות המשפחות את הדיוקן המשפחתי שלהן תוך שימוש בחפצים יומיומיים. עבודות היצירה של באי הפסטיבל יצטרפו אל אלפי הדיוקנאות המרכיבים את המיצב האמנותי הענק שיצר פיבן, אשר כבר מוצג בבית התפוצות. כל הפיקסלים בסדנה מודפסים ע"ג HP Indigo 7600 Digital Press. בנוסף יוקמו במתחם בית התפוצות עמדות מחשב ובהן תינתן הדרכה כיצד לבנות עצי משפחה ויחולקו בהן תקליטורים, באמצעותם יוכלו באי הפסטיבל לבנות את עצי המשפחה שלהם ולהעבירם למאגרים של בית התפוצות.


בין האמנים שיופיעו על הבמה המרכזית: משה פרץ, ליאור נרקיס, להקת אתניקס ויהודית רביץ. כמו כן יתקיימו מופעים מיוחדים לילדים עם יובל המבולבל, דוד חיים, משה דץ ויעל דואני.

 

3-2 באוקטובר, פארק שלולית החורף בנתניה 
4-3 באוקטובר פארק בן גוריון באשדוד
שעות 17.00 עד 22.00
הכניסה חופשית!

 

 

*סדנת מיצב משפחתי באדיבות:

 
 
             קרן נדב       אגודת ידידי בית התפוצות בישראל     חטיבת אינדיגו של H.P 

 

תאריך
04 אוקטובר 2012
מקום
נתניה ואשדוד