אירועים

לכל האירועים

מיצב משפחתי - פעילות קיץ ייחודית בהשראת חנוך פיבן

23 אוגוסט 2012

                                                     לחצו לאתר
                                                               
החומרים מהם עשויה משפחה

 
 
משפחות יוצרות ביחד עם האמן חנוך פיבן מיצב אמנותי בבית התפוצות.
 
בחודש אוגוסט אתם מוזמנים לפעילות קיץ ייחודית: האמן חנוך פיבן בפרוייקט ראשון מסוגו בישראל, המזמין משפחות לקחת חלק ביצירת מיצב אמנותי ענק שיוצג בבית התפוצות.
 

יש להזמין כרטיסים מראש


"אתם חלק מהסיפור" - הקיץ. זה לא רק סלוגן!
 

 
הפרוייקט החדש מזמין אתכם ליצור דיוקן משפחתי תוך שימוש בחומרים מחיי היום יום ושילובם בשפה ה"פיבנית" הייחודית. בהשראת חנוך תיצרו דימוי חזותי המייצג את הסיפור, ההווי והמנהגים שמגדירים אתכם כיחידים, כמשפחה וכחלק מהעם. תוך כדי התהליך היצירתי, אתם מוזמנים גם לספר על עצמכם ולנסות להגדיר מה מאפיין אתכם כמשפחה.

על הסדנה:
  • אתם יוצרים דיוקן משפחתי בשפה ה"פיבנית" הייחודית
  • בסוף הסדנה תקבלו תמונה איכותית של הדיוקן שיצרתם
  • בבית התפוצות יישאר העתק מהתמונה
 
אלפי הדיוקנאות שייאספו יהיו חלק מהמיצב האמנותי שייצור חנוך פיבן במיוחד עבור בית התפוצות. המיצב יורכב מ-3,600 פיקסלים (דיוקנאות משפחתיים), שיודפסו מדי יום על מכונות דפוס דיגיטליות HP Indigo באתר החברה בנס ציונה ויועברו לבית התפוצות. רוחבו של המיצב יהיה  12 מטרים וגובהו - 3 מטרים.  היצירה הסופית תוצג באולם הכניסה המרכזי של בית התפוצות ותהיה חלק מהסיפור שלנו כמשפחה, כקהילה וכעם.
 
חלק מהעבודות יעלו לאתר "מיצב משפחתי", שיכלול גלריית תמונות, דיווח על התקדמות המיצב, ועוד עדכונים.
 
 
 
י"ז אב – ה' אלול, תשע"ב
5 - 23 באוגוסט 2012 
ימים ראשון - חמישי בשעות 10.00 עד 19.00 (לא בימי שישי)
שעות פעילות: 10.00, 11.45, 13.45, 15.50, 17.15
  
מתאים לכל המשפחה. ילד מגיל 3 חייב בכרטיס.

כמה זה עולה - מחירון אטרקטיבי במיוחד בשבילכם:
 
סדנה בהשראת חנוך פיבן:
  • 75 ש"ח ליחידה משפחתית (עד 3 אנשים)
  • 15 ש"ח לכל כרטיס נוסף (לדוגמא: משפחה של 2 הורים ו- 3 ילדים תשלם 105 ש"ח בלבד)
  • כל הרוכש כרטיס לפעילות של חנוך פיבן זכאי להנחה של 20 ש"ח ברכישת כרטיס כניסה לתערוכת א-ב-גע-דע בגלריה למשפחה.  ההטבה ניתנת למימוש ביום הביקור בלבד.

 

לחצו כאן למדיניות הביטולים של בית התפוצות

 

גלריית המשפחה א-ב-גע-דע:

  • 40 ש"ח כניסה לגלריית המשפחה
  • כל הרוכש כרטיס לפעילות של חנוך פיבן יקבל הנחה של 50% ברכישת כרטיס לא-ב-גע-דע (כלומר 20 ₪ לכרטיס). ההטבה ניתנת למימוש ביום הביקור בלבד.
  • שעות פתיחה מיוחדות בתקופת המיזם "מיצב משפחתי": ראשון - חמישי 10.00 עד 19.00

 

 

יש להזמין כרטיסים מראש

 

איך מזמינים?

 
יוזמת הפרוייקט: שלי קידר, מנהלת חטיבת התוכן בבית התפוצות
מנהלת הפרויקט: חן סער-כהן
עיצוב וליווי אמנותי: חנוך פיבן
הפקה (סדנאות): ארטיש - אירועים עם אמנות
הפקה (מיצב): אילן שוורץ Art Admin, עופר - סוג ועגלה
 
הפרוייקט מתקיים באדיבות:
 
 
             קרן נדב       אגודת ידידי בית התפוצות בישראל     חטיבת אינדיגו של H.P 
 
 
 

-גירסה להדפסה-  

 
 
 
 
 
חנוך פיבן
יליד אורוגוואי, עלה לישראל בשנת 1975. פיבן הוא אמן בעל סגנון ייחודי, העושה שימוש בחפצים יומיומיים ליצירת דיוקנאות. יצירותיו מתפרסמות כבר יותר מעשרים שנה במיטב כתבי העת בעולם, ביניהם "טיים" ו"ניוזוויק" בארצות הברית, "דר שפיגל", "הגרדיאן" ואחרים - באירופה. בישראל קנה פיבן את פרסומו דרך טור הדיוקנאות האישי בעיתון "הארץ" ובספרי ילדים ("נוצה סגולה"). לאחרונה יצר את תכניות הטלוויזיה "חפצים מתלוצצים" לערוץ "הופ" ואת "סדנה עם חנוך פיבן" לטלוויזיה החינוכית.

בשנים האחרונות מרבה פיבן לערוך סדנאות בהן מתנסים המשתתפים, ילדים ומבוגרים, בחוויה היצירתית שלו ע"י שימוש ב"שפת פיבן". הטכניקה של "שפת פיבן" מהנה, משחקית ואינה דורשת ידע או מיומנות אמנותית. בין הארגונים שקיימו סדנאות עם חנוך פיבן צה"ל (בי"ס למנהיגות), בנק הפועלים, שטראוס, אמדוקס, בי"ח שניידר לילדים, ההסתדרות הציונית ועוד.

יצירתו של חנוך פיבן הקנתה  לו מעמד של אמן ישראלי ובין-לאומי ייחודי. הוא הציג את יצירותיו בתערוכות במוזיאון "סקירבול" בלוס אנג'לס, במרכז התרבות בפראג  ובבית התפוצות. 
 
 

חנוך פיבן על הפרוייקט: "בעשר השנים האחרונות בהן אני מנחה את סדנאות היצירה שלי, הבנתי שאני בעצם מלמד תקשורת בין-אישית ולא אמנות. שפת היצירה בחפצים נגישה לכולנו ומאפשרת גם לכל מי שאין לו כישרון אמנותי ליצור סיפור משפחתי ולספרו בחיוך. הפרוייקט בבית התפוצות הוא הזדמנות עבורי לחבוש את שני כובעיי: כובע האמן וכובע המורה המנסה לאפשר לאחרים ליצור. בעיני הדיאלוג הפנימי שכל משתתף ינהל עם עצמו, התקשורת והאנרגיות שתיווצרנה בין בני משפחה אחת בזמן היצירה ובין המשתתפים לביני, הם המהות האמנותית של הפרוייקט, לא פחות מאשר היצירה שאט אט תצמח על קיר בית התפוצות." [חזרה לראש העמוד]

 

 

 

 

 

 

תאריך
23 אוגוסט 2012