הכניסה חופשית

 לוכד ההיסטוריה: שִׁים – דיוויד סימור | תערוכת צילום

רטרוספקטיבה ראשונה מסוגה העוסקת בחייו וביצירתו של הצלם דוד שימין, המכונה דייוויד סימור, המכונה שִים. שים, מגדולי צלמי העיתונות במחצית הראשונה של המאה העשרים וממייסדי סוכנות הצילום מגנום, היה מאבות הצילום העיתונאי הפוליטי. הוא היה חברם ושותפם לדרך של אנרי קרטייה ברסון ורוברט קאפה, עבד עבור המגזינים המובילים בעולם ותיעד מנהיגים דגולים, אמנים בעלי שם ושחקנים מפורסמים. צילומיו ממלחמת האזרחים בספרד, מאירופה החרבה שלאחר מלחמת העולם השנייה ואף מישראל של ימי ראשית המדינה היו לאבני פינה בזיכרון הקולקטיבי של המאה העשרים.

לרכישת כרטיסים

הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום

syna

תערוכה מרהיבה הכוללת עמדות אינטראקטיב, וידאו ארט, סרטים ואנימציה, ו-21 מודלים של בתי כנסת המייצגים פנים שונים של חיים יהודיים בעבר ובהווה: מפגשים קהילתיים, לימוד, יצירה ותפילה, שמחות ועוד. לצד כל דגם מוצג פריט מקורי מבית הכנסת או מהקהילה הקשורה בו. פריטים אלה – חפצי יודאיקה, סידורי תפילה, כתבי יד, חלון ויטראז' – שופכים אור על זהותה התרבותית והאמנותית של אותה קהילה.

לרכישת כרטיסים


Forever Young – 75 שנה לבוב דילן

קשה למצוא מוזיקאי יהודי שהשפיע על תרבות המאה העשרים יותר מבוב דילן, "משורר, אמן, מבקר חברתי והרוח המדריכה של דור תרבות הנגד." (מגזין טיים). בניהולו האמנותי של יואב קוטנר, שגם מלווה אותה בקולו במדריך הקולי באפליקציה ובמכשיר האודיו גייד, מציגה התערוכה את דמותו החידתית של בוב דילן גם באמצעות סרטים, כרזות, צילומי מקור של אליוט לנדי, שהיה הצלם הרשמי של פסטיבל וודסטוק, והרבה הרבה מוזיקה.

לרכישת כרטיסים


מבצע משה: 30 שנה אחרי – לציון 30 שנה לעליית יהודי אתיופיה

ZEHAVA 940

בית התפוצות היה בין המוסדות הראשונים שתיעדו את עלייתם של יהודי אתיופיה ב"מבצע משה", כיום יש בידינו אוסף נדיר של כ-10,000 תצלומים המספרים את סיפור צעדיהם הראשונים. כעבור 30 שנים יצאה הבמאית אורלי מלסה למסע בעקבות האנשים המופיעים בתמונות מאז, והתערוכה היא תיעוד מסעם האישי של המצולמים. מוצגים בה סיפוריהן של משפחות מאז ועד היום – קשיי העקירה, ההגירה וההיקלטות, וקבלת הפנים של החברה הישראלית על האורות והצללים שלה.

לרכישת כרטיסים


 גיבורים – פורצי הדרך של העם היהודי

HEROES DSC_9708

התערוכה האינטראקטיבית ״גיבורים״ היא מרחב פתוח לילדים ולילדות, שנבנה מתוך כבוד לדמיון פרוע, לסקרנות אינסופית וליכולת ליהנות וללמוד ממשחקים, מסרטי אנימציה מקוריים, מאתגרים טכנולוגיים ומוטוריים, מפתירת חידות ומהרבה יצירה. באמצעות כלים אלה אנו מציגים את גיבורי וגיבורות העל היהודים לאורך ההיסטוריה, בתקווה לעורר מחשבה מחודשת על גבורה, הערצה והערכה. בחלל הצבעוני והחיוני להפליא נפגשים הילדים עם הפנים השונות של ההצלחה – עם גברים ונשים שהעזו לחשוב ולפעול באופן יוצא דופן, השקיעו וחתרו אל המטרה, לעתים במאמץ גדול, והצליחו.

לרכישת כרטיסים