חדשות

כל החדשות

סיפור משפחתי 2013 - טקס סיום ותצוגת העבודות הזוכות

13.06.2013

לרשימת הזוכים והזוכות

צפו בעבודות הזוכות - כאן

 

לחצו לאלבום התמונות של הסיור והטקס

 

צפו בטקס הענקת הפרסים 2013:

 

 

טקס הסיום של "סיפור משפחתי" – תחרות שנתית ע"ש מנואל הירש גרוסקופף

 

טקס הענקת הפרסים לזוכים בתחרות "סיפור משפחתי" ע"ש מנואל הירש גרוסקופף התקיים בבית התפוצות ב- 13 ביוני. המבואה, הכיתות, האולם והכניסה היו גדושים בעשרות "משפחתולוגים" צעירים, מאות תלמידים, בני משפחה וחברים שהתכנסו בבית התפוצות לקבלת פנים חגיגית ולטקס הענקת הפרסים.


עשרים זוכים מחוץ לארץ, מספר כפול מזה של השנה שעברה, קיבלו כרטיס טיסה לישראל באדיבות משפחת גרוסקופף שבחסותה מתקיימת התכנית.


"סיפור משפחתי" היא תכנית הדגל של בית התפוצות, יוזמה חינוכית חובקת עולם המתקיימת זו השנה ה- 17. לאורך כל שנת הלימודים, המשתתפים הצעירים בישראל ובקהילות יהודיות בתפוצות יוצאים למסע בין דורי אל חקר העבר של משפחותיהם.


באמצעות מחקר מעמיק ויצירתיות מפיקים התלמידים מוצג אמנותי. את ההשראה למוצג מקבל התלמיד מהמחקר שערך על שורשי המשפחה. יש חשיבות להצגת הקשר של הסיפור המשפחתי האישי אל הסיפור הגדול יותר של העם היהודי.


התחרות מתקיימת בשלושה אזורים: ישראל, אמריקה הלטינית/ספרד, צפון אמריקה/אוסטרליה/אירופה. השנה הגיעו אלינו מוצגים מהארצות הבאות: ישראל, ארגנטינה, אוסטרליה, אוסטריה, קוסטה ריקה, גרמניה, מקסיקו, רוסיה, ספרד, שווייץ, קנדה וארצות הברית. 75 מוסדות חינוך, ויותר מ- 12,000 תלמידות ותלמידים השתתפו השנה בתכנית. הוגשו 126 מוצגים מכל רחבי העולם. הצטרפותה של קרן PELIE - Partnership for Effective Learning and Innovative Education סייעה לנו להרחיב את התכנית לצפון אמריקה.

 

בחודשים האחרונים הוצפו משרדי בית הספר הבין-לאומי ללימודי העם היהודי במוצגים ששלחו התלמידים. בוועדת השיפוט של המוצגים השתתפו בין היתר פרופ' גדעון שמעוני, מומחה בהיסטוריה יהודית וד"ר סיגל ברקאי, מנהלת תחום דעת אמנות חזותית (מפמ"ר) במשרד החינוך אשר בנוסף נתנה את ברכתה לתכנית וליוותה אותה לאורך כל השנה. ד"ר ברקאי השתתפה ביום עיון למורים שהתקיים בנושא, נאמה בטקס חלוקת הפרסים, והעניקה את הפרסים לתלמידים הזוכים מישראל.

 

מבין 126 המוצגים המצטיינים נבחרו 35 עבודות המוצגות בתערוכה מיוחדת שמוצבת בקומה השניה של תצוגת הקבע במוזיאון. המוצגים כוללים אלבומי משפחה, עצי משפחה, תצלומים, חפצים ומסמכים וגם עיצובים יצירתיים מקוריים שמספרים סיפור אישי בתוך הקשר יהודי רחב יותר.

 

התערוכה פתוחה לקהל במהלך יוני-יולי 2013. לחצו כאן לצפייה בקטלוג העבודות

 

ב- 13 ביוני התקיים מפגש בין-לאומי של כל הזוכות והזוכים מישראל ומחו"ל. התלמידים השתתפו בתכנית מרתקת בנוה צדק בתל אביב, באמצעותה התוודעו זה לזה. לאחר מכן התקבצו בבית התפוצות להמשך המפגש הבין אישי, ומאוחר יותר לטקס חלוקת הפרסים. לחצו לאלבום התמונות של הסיור והטקס

 

כיבדו בנוכחותם את הטקס:
הילרי וינדקר, יועצת תקשורת ותרבות של שגרירות ארה"ב
רודריגו חבייר קרקס, שגריר קוסטה ריקה
פרנץ יוזף קוגליץ' ורעייתו, שגריר אוסטריה
לאה אנגלברג, שגרירות שווייץ
נספח התרבות של שגרירות מקסיקו
ד"ר סיגל ברקאי, המפמ"רית לאמנות במשרד החינוך
 


עבור הזוכה במקום הראשון, גי'אני מזרחי מבית הספר היהודי בסן דיאגו, קליפורניה, זה בהחלט היה "סיפור משפחתי". הוא הגיע לישראל עם משפחתו להשתתף בחויה המרגשת. אביו, אליאס, היה נרגש מאד: "אנחנו גאים מאד להיות פה ולהיות חלק מהתכנית". אמו של ג'יאני סיפרה שהיה זה "מסע נהדר, היה נפלא ללמוד מאיפה באנו ומי אנחנו". רוני היימברג, שזכתה במקום הראשון מישראל, באה עם חברים מבית הספר ועם כל המשפחה, כולל אחיה המשרת בצה"ל. במהלך הטקס, kids.il, שמייצגים את ישראל באירוויזיון לילדים, ביצעו שירים ישראלים כולל מחוה מיוחדת למר וגברת גרוסקופף שנבצר מהם להשתתף בטקס, אבל צפו בו בשידור האינטרנטי.


 

רון מרקל מצוות סיפור משפחתי בבית התפוצות מציין: "'סיפור משפחתי' מעניקה לא רק הזדמנות לספר סיפור אישי מעניין, אלא גם מאפשרת לתלמידים ובני משפחה להתחבר לסיפור הגדול יותר של העם היהודי. אני קורא לבתי ספר יהודיים בעולם להשתתף בתחרות ייחודית זו".

 

אם גם אתם מעוניינים להשתתף בתחרות בשנת הלימודים תשע"ד 2014, צרו אתנו קשר [ליצירת קשר לחצו כאן]

 

צוות "סיפור משפחתי" בבית התפוצות:

מרתה מאז"ה, תמי סרודיו, דבורה גרייזמן דניאלס


 

עבודותיהם של תלמידות ותלמידים שזכו בתחרות "סיפור משפחתי" בשנת 2013 מוצגות בקומה השנייה של תצוגת הקבע.

 

הציבור מוזמן לצפות במוצגים הייחודיים שמספרים את סיפורי המשפחות והקהילות השונות - הסיפור של כולנו.

 

לחצו לאלבום התמונות של הסיור והטקס

 

לחצו כאן לצפייה בקטלוג העבודות

 

לחצו כאן לצפייה בטקס הענקת הפרסים 2013

 

העבודה של מתנאל קונבסקי מאשדוד

 

 

שמות הזוכות והזוכים / שמות המוצגים:

 

מעבר לים הגדול
רוני היימברג - בי”ס יהלום, שוהם, ישראל
Beyond the Great Sea
Roni Heimberg - Yahalom School, Shoham, Israel

 

נבל
שירז כץ - חט”ב רוגוזין, קרית אתא, ישראל
The Harp
Shiraz Katz - Rogozin, Kiryat Ata, Israel

 

חושבים שלום
טל כהן - בי”ס אליאנס, תל אביב, ישראל
Thinking Of Peace
Tal Cohen - Alliance, Tel Aviv, Israel

 

בתים ומבטים על שורשיי
תומר טיאר - חט”ב דנצינגר, קרית שמונה, ישראל
Visions of My Heritage
Tomer Tiar - Danziger, Kiryat Shmona, Israel

 

תולדות משפחתי בארון בגדים
זוהר עמר, מקיף עירוני ד’ ע”ש יצחק רבין, אשקלון,ישראל
My Family History in a Closet
Zohar Omer, Ironi Daled Yitzhak Rabin, Ashkelon, Israel

 

קופסת זיכרונות משפחתיים
ענבל ולינוי יוסף - חט”ב אחד העם, פתח תקווה, ישראל
A Box of Family Memories
Inbal and Linoy Yosef - Ehad Haam, Petach Tikva, Israel

 

בית הסב
רואי דוידי - ישיבת בני עקיבא ימ”ה, אלקנה, ישראל
My Grandfather’s Space
Roi Davidi - Yeshivat Bnei Akiva, Elkana, Israel

 

בית-שורשים
מתנאל קונבסקי - מקיף ז’, אשדוד, ישראל
My Heritage House
Matanel Konavski - Mekif Zayin, Ashdod, Israel

 

עץ השורשים שלי
דניאלה אבנרי - בי”ס אורט יד ליבוביץ, נתניה, ישראל
My Roots Tree
Daniella Avneri - Ort Yad Leibovich, Netanya, Israel

 

פיסת מידע
לטם שירצקי - ביה”ס הרב תחומי רמות, באר שבע, ישראל
The Small Details
Lotem Shiratzky - Rav Tchumi Ramot, Be’er Sheva, Israel

 

סבא רבא שלי - משה אבידור
 

נעם לרנר - חט”ב אילן רמון, כוכב יאיר, ישראל
My Great Grandfather - Moshe Avidor
Noam Lerner - Ilan Ramon, Kokhav Yair, Israel

 

עץ המשפחה שלי
נועה שיק – חט”ב אילן רמון, כוכב יאיר, ישראל
"My Family Tree"
Noa Schik, Ilan Ramon, Kokhav Yair, Israel


משפחה בקופסא
עילי נחמן - חוף השרון, שפיים, ישראל
A Family in a Box
Ily Nachman - Hof HaSharon, Shefayim, Israel

 

הבבושקות
יעל מאייר - בית ספר חיים ויצמן, סאן חוזה, קוסטה ריקה
Babushkot
Yael Mayer - Colegio Jaim Weitzman, San Jose, Costa Rica

 

הבה נשחק!
סינתיה חיניץ מגידין - בית ספר תרבות ,מקסיקו סיטי, מקסיקו
Let’s Play!
Cynthia Jinich Maguidin - Colegio Tarbut, Mexico City, Mexico

 

תיאטרון החיים
דפנה סטופנמאכר סטיסין - בית ספר אבן גבירול, מדריד, ספרד
All the World’s A Stage
Dafna Stofenmacher Stisin - Colegio Ibn Gabirol, Madrid, Spain

 

מסע לשורשים
דניאלה פסקוביץ’ ברנר - בית ספר ישראליטה, מונטריי, מקסיקו
A Roots journey
Daniela Fascovich Berner, Colegio Israelita de Monterrey, Monterrey, Mexico

 

מסורת משפחתי
דן שפר - בית ספר תרבות, בואנוס איירס, ארגנטינה
My Family’s Tradition
Dan Schaffer - Colegio Tarbut, Buenos Aires, Argentina

 

חאלב, דמשק, צפת, מקסיקו
איסודרו אשר מסרי - בית ספר אור החיים, מקסיקו סיטי, מקסיקו
Haleb, Damascus, Safed, Mexico
Isidoro Achar Mazri - Colegio Or Hajayim, Mexico City, Mexico

 

העגלה
אלברט זוננה גינזבורג - בית ספר יבנה, מקסיקו סיטי, מקסיקו
The Wagon
Alberto Zonana Guinsberg - Colegio Yavne, Mexico City, Mexico

 

בית=משפחה
אמנדה שרף - בית ספר חיים וייצמן, סאן חוזה, קוסטה ריקה
Home=Family
Amanda Scharf - Colegio Jaim Weitzman, San Jose, Costa Rica

 

הכינור
אמיר שרנוביץ’ שוורץ - בית ספר תרבות, מקסיקו סיטי, מקסיקו
The Violin
Amir Sharnevich Shwartz - Colegio Tarbut, Mexico City, Mexico

 

כעת אני שמה לב שאינני לבד
שנון שכטר - בית ספר חיים וייצמן, סאן חוזה, קוסטה ריקה
Now I Notice that I am Not Alone
Shannon Shachter - Colegio Jaim Weitzman, San Jose, Costa Rica

 

הלפיד
אילן טרוצמן - בית ספר אבן גבירול, מדריד, ספרד
The Torch
Ilan Truzman - Colegio Ibn Gabirol, Madrid, Spain

 

חי
ג’יאני מזרחי - סן דייגו ג’וייש אקאדמי, קליפורניה, ארה”ב
Chai
Gianni Mizrachi - GMLS San Diego Jewish Academy, California, USA

 

קופת הצדקה
דארן קליין - סן דייגו ג’וייש אקאדמי, קליפורניה, ארה”ב
Tzedaka Box
Deryn Klein - GMLS San Diego Jewish Academy, San Diego, California, USA

 

אשכול ענבים
קורל בניאורושווילי, ZPC , וינה, אוסטריה
Cluster of Grapes
Korel BeniOroshvili - ZPC-Schule der IKG Wien, Vienna, Austria

 

פרויקט עץ מורשת
גראנט וודמן - BAJE , בוסטון, ארה”ב
Legacy Tree Project
Grant Wadman - Boston Area Jewish Education Program, Massachusetts, USA

 

הכל פתוח
אליס טיקר - בי”ס ליכטיגפלד, פרנקפורט, גרמניה
The World is Open
Alice Tiker - I.E. Lichtigfeld Schule im Philantropin, Frankfurt, Germany

 

מגילת חיי
נועה קרנץ - בי”ס ליכטיגפלד, פרנקפורט, גרמניה
The Megillah of Life
Noa Krantz - I.E. Lichtigfeld Schule im Philantropin, Frankfurt, Germany

 

אילן יוחסין של בתי כנסת
ברנדון רבינוביץ’ - שארית ישראל, אטלנטה, ג’ורג’יה, ארה”ב
Family Tree of Synagogues
Brandon Rabinovitz - Congregation Shearith Israel, Atlanta, Georgia

 

קול השופר
גבריאלה דוואק - ישיבת הלל, ניו ג’רזי, ארה”ב
The Sound of the Shofar
Gabrielle Dwek - Hillel Yeshiva, Ocean, New Jersey, USA

 

חופה
נח ברוורמן -בי”כ בית אל, אילינוי, ארה”ב
Chuppa
Noah Braverman - North Suburban Synagogue Beth El, Highland Park, Illinois, USA

 

פאזל החיים
ג’סי בן ארי בלפר, ביאליק קולג’, מלבורן, אוסטרליה
Life’s A Puzzle
Jessy Wolf Benary-Belfar - Bialik College, Melbourne, Australia

 

חוויות מסע
ג’ורדון פוקס - הלל אקדמי, טמפה, פלורידה, ארה”ב
Travel Adventure
Jordan Fox - Hillel Academy, Tampa, Florida, USA

 

רכבת, כדורגל וקצת מזל
ג'סי ריבמן - בית כנסת שארית ישראל, ניו ג'רזי, ארה"ב
A Train Ride, Soccer & A Bit of Luck
Jessie Rievman - Temple Sharey Tefilo-Israel, South Orange, New Jersey, USA

 

 

 

 

[חזרה לתחילת העמוד]