חדשות

כל החדשות

אמארה סטודמאייר מתחבר לשורשים - ביקור בבית התפוצות

04.08.2013

יותר משני מטרים. סטודמאייר (צילום: סון פרג')אמארה סטודמאייר, כוכב הניו-יורק ניקס ומבעליה של הפועל ירושלים בכדורסל, הגיע עם משפחתו לביקור בבית התפוצות (2.8).

 

אמארה סטודמאייר, ששינה את שמו ליהושפט בעקבות גיורו, חתם את ביקורו בישראל בביקור בבית התפוצות, מוזיאון העם היהודי.


את הכוכב האמריקאי, שהגיע למשחקי המכבייה עם משלחת הכדורסל הקנדית, אירחו מנכ"ל בית התפוצות, דן תדמור ואירית אדמוני פרלמן, מנהלת אגודת ידידי בית התפוצות בישראל.


הכדורסלן, שגילה בשנים האחרונות את יהדותו והחליט להתגייר, הגיע לבית התפוצות בהזמנתה של אירית אדמוני פרלמן, מנהלת אגודת ידידי בית התפוצות בישראל. אל סטודמאייר התלוו בני משפחתו שלא רק התחברו אל הסיפור המתמשך של העם היהודי המוצג בבית התפוצות, אלא גם הצטרפו לאמן ציורי הקיר האמריקאי מקס לוי פרידר המנחה את פרויקט הקיץ של בית התפוצות "כחול לבן בצבעים". במסגרת הפרויקט מוזמנות משפחות לצייר על גבי בד קנבס ענק את העתיד כפי שהיו רוצות לעצבו.


סטודמאייר, המתנשא לגובה של 2.06 מ', עטה סינר, לקח מברשת והוכיח שהוא לא רק שחקן כדורסל מצטיין אלא גם צייר מוכשר. יחד עם אשתו אלקסיס ושלושה מילדיו יצר ציור המבטא את סיפור אהבתו למשפחתו, לכדורסל ולשורשים היהודיים שלו.


 "הביקור במוזיאון בית התפוצות היה מרגש במיוחד עבורנו: גם הסיפור והקשר היהודי שכל כך קרוב לליבי, גם חוויה מדהימה, וגם כיף לילדים. אני בטוח שעוד אחזור לכאן בעתיד", סיכם אמארה סטודמאייר את הביקור בבית התפוצות.

 

צילומים: סיון פרג'