חדשות

כל החדשות

לזכרה של אדית תאומים

14.09.2009

אנו מרכינים ראש ואבלים על מותה של ידידת אמת וחברה נאמנה של בית התפוצות, גב' אדית תאומים ז"ל, יו"ר ידידי בית התפוצות בישראל, חברה בחבר הנאמנים הבינלאומי ויקירת המוזיאון.

 

גב' אדית תאומים ליוותה את בית התפוצות למעלה מעשרים שנה בהתנדבות ובמסירות. היא פעלה לקידומו ולביסוסו של בית התפוצות כמרכז תרבות יהודי וישראלי. היא התגייסה למען בני נוער ממשפחות מעוטות יכולת, טעוני טיפוח ועולים חדשים כדי להביאם לבית התפוצות ולהקנות להם את הערכים עליהם שוקד הבית מאז הקמתו.

 

אדית תאומים הייתה פעילה גם בתחומי היצירה והתרבות במדינת ישראל. היא פעלה למען אמנים ומוסיקאים צעירים. היא התנדבה במוסדות לילדים חולים ונכים ותמכה במוסדות חינוך ותרבות. על תרומתה לעיר תל אביב קיבלה גב' אדית תאומים בשנת 2008 את התואר יקירת העיר תל אביב.

 

אדית תאומים ז"ל איננה, אך את פעילותה, מסירותה ואהבתה לבית התפוצות – נזכור לנצח.

 

הנהלת בית התפוצות וכל צוות העובדים.

 

אדית תאומים ז"ל מקבלת תואר יקירת העיר תל אביב, 2008

(אדית תאומים, נתן שרנסקי, ליאוניד נבזלין)

 

על חלק מפועלה העתיר של אדית תאומים נכתב בחוברת יקירי העיר תל אביב לשנת 2008:

אדית תאומים נולדה בווינה ולאחר סיפוחה של אוסטריה לגרמניה בשנת 1938, עלתה משפחתה לארץ והתיישבה בתל אביב. בפרוץ מלחמת העצמאות התגייסה לצה"ל ושירתה כסמלת בבסיס חיל האוויר.

 

בשנת 1965 הייתה ממייסדי חברת "כנס" ולימים הייתה למארגנת עצמאית של כנסים בינלאומיים בארץ ובעולם לקידום ענפי הייצוא והתיירות.

 

החל משנת 1977 החלה את פעילותה הציבורית לקידום החינוך והתרבות בישראל במסגרות שונות:

- התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש רובינשטיין
- התחרות הבינלאומית לנבל
- פעלה בקרב ידידי התיאטרון "הבימה"
- כיהנה בהנהלת ידידי אק"ים (אגודה לאומית לקידום אנשים עם פיגור)
- חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב
- חברה במועצה הציבורית של בית החולים לילדים ע"ש שניידר

 

החל משנת 1989 החלה את פעילותה למען בית התפוצות כמתנדבת ובהמשך כיו"ר ידידי בית התפוצות בישראל. בפעילותה שקדה על איסוף תרומות למוזיאון ועל הגברת המודעות לחשיבותו.