חדשות

כל החדשות

בית התפוצות בוועידה הכללית, נובמבר 2009

06.12.2009

בוועידה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (GA) השנה, מילא בית התפוצות תפקיד חשוב. ידידי המוזיאון חשו גאווה כשלאוניד נבזלין, יו"ר חבר הנאמנים הבינ"ל של בית התפוצות, ישב בראש הוועידה, והזמין אל הבמה את ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו. הקהל היה מרותק כשסיפר נבזלין על הדרך שעשה  אל מציאת זהותו היהודית, ועל מחוייבותו לבית התפוצות ולמוזיאון החדש של העם היהודי שמוקם בו. נבזלין וקרן נדב שבראשותו ערכו קבלת פנים חגיגית לכבוד התחדשותו של בית התפוצות. הנוכחים שמעו מפי אבינעם ערמוני, מנכ"ל בית התפוצות, ושולה בהט, מנכ"ל בית התפוצות באמריקה, על התכניות והשינויים הצפויים.

 

לאוניד נבזלין על יד דגם תצוגת הקבע החדשה של בית התפוצות

 

לאוניד נבזלין וראש הממשלה, בנימין נתניהו

 

למחרת אירח בית התפוצות סדנא שכותרתה "תכנון אסטרטגית בעתים משתנות", שבה נדון בית התפוצות כמקרה בוחן. בסדנא, בראשות טרי רובינשטיין, מנהלת קרן ג'וזף והרווי מאירהוף, השתתפו מנכ"ל בית התפוצות אבינעם ערמוני; אלוף במיל' איתן בן אליהו, חבר בחבר הנאמנים הבינ"ל של בית התפוצות ומנכ"ל East West; שירלי סגווה, ממייסדי חברת הייעוץ סגווה ג'וזפין וממחברי "הארגון הכריזמטי"; ואחרים. 
 

 

בביתן של בית התפוצות במרכז המבקרים הוצג מודל מרשים של תצוגת הקבע החדשה שתקום בקרוב. ד"ר אורית שחם גובר, אוצרת התצוגה החדשה, וגב' מיה לפיד עדות מצוות בית התפוצות, ליוו את המבקרים והסבירו את המודל של המוזיאון החדש, בסיוען של חברות ידידי בית התפוצות באמריקה גב' רות שמיר פופקין, גב' ריטה שפיגל וגב' מונה אברמסון. התגובות היו חיוביות ונרגשות, המבקרים שמחו לשמוע על התכניות החדשות, ורבים הציעו לשלוח קטעי סרטים, ולהיות בעצמם חלק מסיפורו של העם היהודי.