חדשות

כל החדשות

תערוכת "עיר הסוכות" - קריאה למעצבות ולמעצבים

09.06.2010

בית התפוצות, בשיתוף משרד ההסברה והתפוצות, יקיים בסוכות תשע"א (26 עד 29 בספטמבר 2010) לראשונה את פסטיבל העם היהודי – אירוע רב-דורי מרשים, אשר יתמקד בסיפור המשפחה היהודית והקשרים האמיצים בין הקהילות היהודיות השונות ברחבי העולם.

 

הפסטיבל יתקיים במשך שלושה ימים בחוה"מ סוכות ויהיה חוויה משפחתית רבת-פנים של פעילות מהנה וצבעונית. האירוע יתקיים בבית התפוצות וברחבי הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב, בו נמצא המוזיאון. 45,000 איש צפויים לבקר באתר במהלך שלושת ימי הפסטיבל.

 

במסגרת הפסטיבל תוקם תערוכה של 12-10 סוכות מעוצבות ומיוחדות, שתייצגנה קהילות יהודיות בעולם. הסוכות יעסקו במושג ה"ארעיות", הן מבחינת החומרים והן מבחינה רעיונית, כמבנה או חפץ מתכלה, שטווח השימוש בו קצר, ההשקעה בו צנועה והוא מביע חוסר יציבות, שינוי לצד הרבה אלתור ופתיחות.

 

כל סוכה תעוצב על ידי צוות יוצרים, שתורכב ממעצבים ו/או אמנים שיחברו לנציגי הקהילות. המטרה היא להציג פרשנות ייחודית ומרתקת לנושא הארעיות של הקהילה הספציפית שאת סוכתה יבנו האמנים.

 

אנו קוראים למעצבים, אמנים ואדריכלים, וגם לסטודנטים בתחומים אלה, להגיש הצעות לסוכת הקהילה. כל צוות מוזמן לבחור קהילה יהודית, מתוך רשימת הקהילות שנבחרו להיות מיוצגות באירוע.

 

קריטריונים תכנוניים לסוכה:

 

  • לכל סוכה יוקצה שטח של 5x3 מ"ר.
  • הסוכה תצריך תכנון מודולארי שיאפשר הובלה או הקמה בזמן קצר במקום האירוע
  • על הסוכה להיות עמידה ויציבה למשך שבוע ימים
  • שימוש בחומרים עמידים ובטוחים 
  • בשטח התצוגה קיימת רצפת גרנוליט שאין לפגוע בה (קידוחים וכו') 
  • רשימת הקהילות לבחירה: סן פרנסיסקו ודטרויט בארה"ב; מקסיקו; אתיופיה; בוכרה; קרקוב (או כל קהילה יהודית אחרת בפולין); מוסקבה; מרוקו; גרמניה; ישראל; תימן; בודפשט; אנגליה; צרפת; ארגנטינה; איראן; יוון; ארצות סקנדינביה.


כל קבוצה תקבל תקציב הפקה בהתאם להחלטת המוזיאון וחברת ההפקה.

 

נא להגיש הצעה כללית הכוללת: תיאור קצר של הרעיון (עד 2 עמודים), תמונות או סקיצות רלוונטיות (pdf), הערכת תקציב ראשונית, קורות חיים של המציעים ופרטי התקשרות.


את ההצעות יש לשלוח במייל עד לתאריך ה-16.5.10

 

כתובת להצעות: sukotproject@gmail.com


המעצבות/ים שייבחרו יגישו, בשלב השני, הצעות מפורטות עד 15.6.10.


בית התפוצות והוועדה המארגנת שומרים לעצמם את הזכות לבחור את ההצעות המשתתפות, או שלא לבחור אף אחת מהן.

 

בברכה,

 

חגי שגב
אוצר ראשי – בית התפוצות