חדשות

כל החדשות

תערוכת איראן - הפתיחה החגיגית

30.12.2010

פתיחת התערוכה "אורות וצללים: סיפור איראן והיהודים"
בתמיכת קרן משפחת יונס וסוראייה נזריאן
 
 
כאלף אורחים התאספו בבית התפוצות ביום חמישי, 31 בדצמבר 2010, לרגל פתיחת התערוכה "אורות וצללים: סיפור איראן והיהודים". התערוכה, יוצאת דופן בהיקפה ובעומקה, מוצגת בתמיכת קרן משפחת יונס וסוראייה נזריאן.

 

 

בפתיחה השתתפו פוליטיקאים, דיפלומטים, מנהיגי קהילות, בכירי עסקים ומאות מיהודי

איראן בישראל וצאצאיהם. בתכנית האמנותית הופיעה להקת גולהא, בניהולו המוסיקלי של מנשה ששון.


התערוכה פורשת סיפור בן 2,700 שנים, פרק מרתק בתולדות יהודי העולם.


אבינעם ערמוני, מנכ"ל בית התפוצות: "אני נרגש לראות אנשים כה רבים מרחבי העולם שמגיעים להשתתף בפתיחה החגיגית של תערוכת-דגל, שמדגישה את תפקידו החשוב של בית התפוצות כמרכז לקהילות ישראל". הוא שב והודה לקרן משפחת יונס וסוראייה נזריאן, והצהיר שמשפחה ייחודית זו היתה מעורבת בכל היבט של יצירת התערוכה, והנחילה גאווה רבה לבית התפוצות, לישראל וליהדות איראן. נשאו דבריהם גם ד"ר רות שמיר-פופקין, סגנית יו"ר וועדת התערוכה, מר חגי שגב, האוצר הראשי של בית התפוצות וד"ר שרון נזריאן-ברדראן, נשיאת קרן משפחת יונס וסוראייה נזריאן, אשר ציינה בנאומה כי "השלמתה של תערוכה זו היא חלום שמתגשם עבור קהילת יהודי איראן, ואין בית ראוי יותר מבית התפוצות לספר את סיפורם". 

 

במהלך הערב החגיגי ביקרו האורחים בתערוכה, אשר מוצגת בשני חללי תצוגה ובלובי שביניהם. חלל אחד פורש באופן תימטי את יריעת הסיפור הרחבה של יהודי איראן ואילו החלל האחר שופך אור על הקהילה בעת המודרנית.

 

הצלחת התערוכה והאירועים הנלווים אליה היא עדות לתחייתו של בית התפוצות כמרכז תרבותי וחינוכי פלורליסטי, דינמי ואינטראקטיבי, שניצב בשורה הראשונה של מוסדות יהודיים במאה ה- 21. 

 

 

 

 

אליסיה וליאוניד נבזלין, יונס נזריאן 

 

אבינעם ערמוני, שרון נזריאן-ברדראן, סוראיה ויונס נזריאן  

 

דן מרידור, יונס נזריאן 

 

 

ריטה (נולדה ריטה יהאן-פרוז)