חדשות

כל החדשות

פטריק גלגר - המעצב של בית התפוצות החדש

20.10.2011

 

נבחר המעצב הבינלאומי
של תצוגת הקבע החדשה במוזיאון בית התפוצות


פטריק גלגר (Patrick Gallagher), העומד בראש חברה בינלאומית לעיצוב מוזיאונים, תערוכות בינלאומיות, אתרי תיירות, מרכזי מבקרים ומבני ציבור - נבחר ע"י וועדת היגוי ודירקטוריון בית התפוצות, להוביל את בנייתה של התצוגה החדשה במוזיאון, בהיקף שך כ 4,000 מ"ר. החברה תסייע גם בתכנון, פיתוח ועיצוב חווית המבקר של כל חלל בית התפוצות המשתרע על פני 17,000 מ"ר.

 

תהליך החיפוש אחר המעצב/חברה נמשך כשנה. המטרה הייתה למצוא מעצב וחברה שהתמחותם היא מוזיאונים היסטוריים בעלי שם עולמי, דוגמת בית התפוצות. במשך שנת החיפוש ביקרה ועדת ההיגוי הכוללת בין היתר את מנכ"ל בית התפוצות אבינעם ערמוני, בעשרות מוזיאונים בארה"ב ובאירופה. בסיס האם של החברה ממוקם בוושינגטון הבירה עם סניפים בסילבר ספרינג, מרילנד, סן פרנסיסקו, קליפורניה, סינגפור ושנחאי.

 

פטריק גלגר

 

בין הפרויקטים הגדולים של החברה ניתן למצוא את המוזיאון הלאומי להיסטוריה של יהודי ארה"ב בפילדלפיה שנפתח לאחרונה, מוזיאון הגראמי בלוס אנג'לס, מרכז המבקרים בבית הקברות האמריקאי בנורמנדי, מוזיאון הטבע בשנחאי הנמצא בבניה, המוזיאון והספרייה ע"ש פרנקלין ד' רוזבלט ופרויקטים רבים אחרים.

 

עם בחירת החברה, יחל שלב התכנון של התצוגה החדשה. פטריק גלגר וצוותו יגיעו לבית התפוצות תכופות ועימם יעבדו צוותים מקצועיים הכוללים אוצרים, היסטוריונים, סוציולוגים, יועצי תרבות. תהליך התכנון והביצוע של פרויקט ההתחדשות מנוהל ע"י מר מוטי שוורץ, סמנכ"ל בית התפוצות. תהליך התכנון והבנייה אמורים להמשך כשלוש שנים. 

 

פטריק גלגר והצוות

 

עלות הפיתוח, הכוללת גם את בנייתה של תצוגת הקבע החדשה של בית התפוצות נאמדת ב 210 מליון ₪. ממשלת ישראל התחייבה להעביר 40 מליון ₪; יתרת הסכום תגיע מתרומות. עד כה התרומה הגדולה ביותר התקבלה מקרן נדב ותרומה נכבדה נוספת – מועידת התביעות ותורמים פרטיים אחרים.

 

אבינעם ערמוני מנכ"ל בית התפוצות מציין בסיפוק כי הבחירה בפטריק גלגר ובמשרדו היא בחירה מעולה ומשוכנע כי בית התפוצות החדש יהיה מוזיאון חדשני ומפתיע שיספר את הסיפור המתמשך של העם היהודי בארץ ובתפוצות, ויהווה מקור לידע, להשראה ולחינוך.

 

אירינה נבזלין קוגן, נשיאת קרן נדב אמרה: "הוועדה המיוחדת בשיתוף עם קרן נדב ערכה תהליך מחקרי לקידום רעיונות לתכנון המוזיאון המצוי בתהליך שינוי, במטרה להופכו ממוזיאון התפוצה למוזיאון העם היהודי, מוזיאון אשר ימשוך קהלים רבים ואשר יעמוד בשורה אחת עם המוזיאונים המובילים בעולם אשר משלבים בתוכם פעילויות אינטראקטיביות, טכנולוגית היי-טק ועיצוב ייחודי. לטובת העניין חיפשנו את הפרמטרים ההופכים את המוזיאונים החשובים והמוכרים בעולם לכאלה ופנינו למעצבי מוזיאונים, מהמובילים בעולם, בבקשה להציג רעיונות יצירתיים לקראת המכרז הבינלאומי. בסופו של תהליך נבחר פטריק גלגר. גלגר יחבור לצוות המקצוענים בישראל, וביחד יוציאו לפועל את חזון המוזיאון שיהווה את "תחנת הכוח" היהודית הבלתי רשמית אך העוצמתית, ומוסד מפתח, המוכן לעמוד באתגרים הרבים מולם מתמודד העולם היהודי במאה ה-21".

 

http://www.gallagherdesign.com