חדשות

כל החדשות

הסיפור היהודי שלי: דבי גרון, מתנדבת

09.10.2011

דבי גרון היא מתנדבת מוערכת במחלקת הפיתוח של בית התפוצות. בילדותה בסמוך ללונדון, דבי תמיד הרגישה בשונותה. על אף שגדלה במשפחה שומרת מסורת בחגי תשרי ובערבי שבת, והיתה לה זהות יהודית חזקה, חוויות בבית הספר הביאו אותה להילחם בזהותה היהודית. 

 

"הלכתי לבית הספר התיכון השכונתי, ואז הבנתי - וזו היתה הבנה כואבת - שלחבריי קשה לתפוס איך אני יכולה להיות בו זמנית יהודייה ואנגלייה. היינו עשרה יהודים בקרב 1,000 תלמידי תיכון", היא מספרת.

 

דבי הצטרפה לפעילות סניף תנועת בני ברית המקומית, ושמחה על ההזדמנות להיות בקרב יהודים אחרים. בשנת 1979, כשהיתה בת 14, אחיה עלה לישראל והיא באה לבקר אותו. היה  זה ביקורה הראשון בישראל. "הבנתי מיד שהחיים יכולים להיות שונים לגמרי. חשתי שבישראל אני כמו כל אחד אחר ולראשונה בחיי הרגשתי בבית". דבי עלתה לישראל בשנת 1987 ולמדה לתואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. כיום היא נשואה ואמא לשלושה בנים בגיל 13, 11, ו- 6.

 

"ההתנדבות תמיד היתה חלק מחיי", היא מספרת בגאווה. "אני מאושרת לתרום את חלקי גם לבית התפוצות.  כשחיים בישראל קל לשכוח את הסיפור היהודי וכמה הוא חיוני לדור הבא, שחייב להבין ולהוקיר את עובדת חיינו במדינה משלנו. בית התפוצות הוא כלי חשוב בתהליך הזה ולכן אני אוהבת לבוא לכאן עם הילדים ולהראות להם שלא תמיד היה לכולם מקום שיוכלו לקרוא לו בית".