חדשות

כל החדשות

חוגגים בניו יורק את הקמתו של בית התפוצות החדש

08.12.2011

חוגגים בניו יורק את הקמתו של בית התפוצות החדש

 

אל אלבום הגאלה בפייסבוק

 

אירוע גאלה מרגש לציון ההתחדשות של בית התפוצות, התקיים ב-1.12.11 במלון "מנדרין אוריינטל" בניו יורק. באירוע השתתפו למעלה מ-500 אורחים מכובדים שהגיעו במיוחד מארה"ב, מישראל ומרחבי העולם. בערב הגאלה חגגו האורחים את הקמתו של בית התפוצות החדש, המתוכנן להיפתח לקהל הרחב בשנת 2014, והפיכתו למרכז ולמוזיאון העם היהודי.

 

אורח הכבוד באירוע היה השגריר אלפרד ה. מוזס יו"ר המועצה הבינלאומית של בית התפוצות. במהלך הערב הוענקה לשגריר מוזס תעודת יקיר בית התפוצות על פועלו רב השנים בשירות הציבורי בארה"ב, על פעילותו למען הקהילות היהודיות ברחבי העולם ושמירה על זכויותיהן ומחויבותו לחיזוק הקשר בין העולם היהודי לבין ישראל. במיוחד ראויה לציון פעילותו למען יהודי רומניה, בעת שירותו כשגריר ארה"ב בבוקרשט.

בדברי התודה ציין השגריר אלפרד מוזס את חשיבותו של בית התפוצות המתחדש, במיוחד עבור הדורות הצעירים. "בין כתליו יוכלו המבקרים לחוות את חווית החיים היהודים בתפוצות ובמדינת ישראל וללמוד על התרבות העתיקה של העם היהודי ועל התחדשותה בתקופה המודרנית בישראל וברחבי העולם". והוסיף "במוזיאון העם היהודי החדש יוכל כל מבקר לראות את עצמו כחלק מהפסיפס הרחב של העם היהודי. הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו יהיה חלק בסיפור של העם היהודי".

 

אבינעם ערמוני, מנכ"ל בית התפוצות בירך את האורחים הנכבדים ואמר בהתרגשות כי "ערב גאלה זה, מציין פרק חדש בהיסטוריה של בית התפוצות. מזה למעלה משלושים שנה, היווה בית התפוצות מרכז למאות אלפי מבקרים אשר ביקשו להתחבר לזהותם היהודית וללמוד יותר על קהילות יהודיות אחרות. אני שמח לבשר כי המוזיאון עובר תהליך של שדרוג, במטרה להפוך למוזיאון רלוונטי יותר, שידגיש את הפנים הרב-גוניים של העם היהודי בכל מקום, יעסוק בדילמות של זהות יהודית היום, לצד הסיפור הייחודי והמתמשך של העם היהודי מאז ימי אבותינו ועד היום".

 

בין האורחים הנכבדים שהגיעו: הפילנתרופ ואיש העסקים ליאוניד נבזין יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות ויו"ר ערב הגאלה, לצידו של איש העסקים האמריקאי יוג'ין לודוויג, אירינה נבזלין-קוגן נשיאת קרן נדב, יעקב פרי יו"ר הדירקטוריון של בית התפוצות, גדעון המבורגר יו"ר אגודת ידידי בית התפוצות בישראל, סגנית השר ח"כ לאה נס, אלוף (מיל.) איתן בן אליהו חבר בחבר הנאמנים של בית התפוצות, אלוף (מיל.) עמוס ידלין, סלי מרידור לשעבר שגריר ישראל בארה"ב, הרווי קרוגר יקיר בית התפוצות וחבר בהנהלת אגודת ידידי בית התפוצות באמריקה, שריל פישביין, נשיאת אגודת ידידי בית התפוצות של אמריקה, מלקולם הונליין, סגן נשיא ועידת הנשיאים, ג'ודית סטרן-פק תורמת גדולה ופעילה בחבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות ועוד רבים אחרים.

 

בערב הגאלה ציינו את פועלם של שלושה ארגונים אחרים שעבודתם משלימה את החזון של בית התפוצות ומטרתם לטפח מנהיגות יהודית חדשה לשמירת הקשר בין ישראל לבין יהודי התפוצות. לצד ארגונים אלה ציינו, במהלך הערב, גם את קרן "בני ציון" התורמת למען קידום הפעילות החינוכית והתרבותית של בית התפוצות. 

 

אל אלבום הגאלה בפייסבוק
 

 

סטיבן ומרשה סאפט, אבינעם ערמוני, הארווי קרוגר

 

אסטל קומיי, ברברה רייס, סילביה אלמן

 

נציגי הארגונים "דור חדש" ו"30YearsAfter"

 

מרשה וסטיבן סאפט

 

סלי מרידור, אליסה דוקטורוף, יעקב פרי, איתן בן אליהו

 

 

רוברט ריפקינד, רוברט אלמן

 


רוברט וסילביה אלמן

 


 

קוני והארווי קרוגר, ריטה שפיגל

 

 

 

(צילומים: אלן דובין ומארק פון הולדן)