חדשות

כל החדשות

"דרך החסד" - פתיחת התערוכה

28.03.2012

פתיחה: "דרך החסד" – אנשי היי-טק ועסקים במסע אל גיאורגיה היהודית
תערוכה תצלומים חדשה בבית התפוצות
בשיתוף הג'וינט, JFN וביזמת קבוצת Jdocu


בערב הפתיחה מיוחד, שהתקיים ביום שלישי 27.3.12 השתתפו ארנון מנטבר מנכ"ל ג'וינט ישראל, אבינעם ערמוני מנכ"ל בית התפוצות, אבשלום קיקליה, שגריר גיאורגיה בישראל, ח"כ אברהם מיכאלי, דב תדמור, הקבלן יעקב אנגל, אנשי היי-טק, אנשי עסקים והצלמים שהשתתפו במסע: בני לוין, עו"ד אמיר הלוי, נפתלי (תלי) עידן, יוסי ביינארט, אליעזר יערי, הצלמת והאמנית עתליה כ"ץ, הצלם אלי אטיאס, ועוד רבים אחרים.

 

"דרך החסד" הוא סיפור ייחודי של מסע: מסע של חבורת אנשי היי טק ישראלים אל מה שנותר בגיאורגיה היהודית לאחר שמרבית תושביה עלו לישראל או התפזרו ברחבי העולם.

 

פרויקט "דרך החסד" הוא פרויקט ראשון של קבוצה ששמה Jdocu – קבוצת צלמים חובבים, מרביתם מתחום ההיי-טק והעסקים, ששמה לה למטרה לתעד את קהילות ישראל בעולם ולפתח בדרך ייחודית את הנתינה (פילנתרופיה). הקבוצה מבקשת למכור את התמונות המוצגות בתערוכה, ולהעביר את התמורה לקהילות ולאנשים המצולמים בתמונות. בתערוכה "דרך החסד: המסע אל הקהילה היהודית בגיאורגיה"
50 תמונות, חלקן כבר נמכר, והתרומה תושב למצולמים ולקהילה.

 

את הקבוצה יזם בני לוין, מבכירי ענף ההיי-טק בישראל, שהוא גם יזם חברתי ופעיל בהנהגת JFN (רשת של פילנתרופים יהודים). המדריך המקצועי של הקבוצה הוא אלי אטיאס, צלם וותיק בתחומי העיתונות והמסע, ואוצר התערוכה.

 

היעד המתוכנן הבא - קובה.