חדשות

כל החדשות

ראיון עם תמר זרמי

01.05.2012

תמר זרמיתמר זרמי היא רכזת החינוך הא-פורמלי בבית הספר הבין-לאומי ללימודי העם היהודי בבית התפוצות, חברה בצוות חדש וצעיר. תמר רותמת את האנרגיות היצירתיות שלה כדי להביא למוזיאון מבקרים מרקעים שונים. היא מתאימה באופן אישי תכניות ביקור לקבוצות של סטודנטים, חיילים וצעירים מכל העולם, במטרה להקל עליהם את המפגש עם נושאי הזהות והעמיות היהודית. אילנה שטוקמן שוחחה עם תמר על העבודה רבת ההשראה.


מהיכן את?
גדלתי ברחובות, שירתי שש שנים בחיל החינוך בצה"ל. יש לי תואר ראשון בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ופילוסופיה מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני בחינוך מאוניברסיטת תל אביב. אני נשואה ואמא לילדה בת שנה, גרים ברמת גן.


מה את אוהבת בעבודתך בבית התפוצות?
יש לי סיפוק עמוק כשאני רואה קבוצה נהנית מהתכנית, בייחוד אם זו תכנית שחיברתי במיוחד עבורה. יש לא מעט קבוצות עם מאפיינים לא שיגרתיים (מבחינת הרקע או המגוון). בכל פעם שאני בונה תכנית עבור קבוצה, אני רוצה שייהנו וירגישו טוב, ואני מקדישה מחשבה רבה לכל הפרטים.


מהם האתגרים הגדולים בעבודה?
חשוב לי מאד להכיר את הקבוצה ולהעריך את צרכיה החינוכיים. אני משתדלת להבטיח שכל קבוצה תקבל בבית התפוצות חוויה רלבנטית ומעניינת. אני מנסה גם להתאים לכל קבוצה את המדריכה המתאימה. התהליך הזה עשוי להיות ארוך ומאתגר.


ספרי על רגע מעורר השראה במיוחד במהלך העבודה
היה רגע מרגש מאד בכנס לקצינות בכירות.  הזמנו מרצה לדבר על הנשים ביישוב, שנלחמו בצבא הבריטי בימי מלחמת העולם השנייה. המרצה הביאה את אחת הלוחמות להתארח במפגש. בסוף הדיון הגשתי לאורחת קטלוג של התערוכה של לודוויג בלום והיא אמרה, לא יכולתי לבקש לי מתנה משמעותית יותר, שכן בנו של הצייר בלום, אשר נהרג בקרב בעת שירותו בצה"ל, היה בן כיתתי. עבורה היתה זו סגירת מעגל, וגם אני התרגשתי מאד.