חדשות

כל החדשות

חידוש פעילות ידידי בית התפוצות באוסטריה

24.06.2012

ד"ר קריסטוף קיינץ, ד"ר ג'ואנה ניטנברג, השגריר אביב שיר און, גב' עיניה זאבי קופפר חידוש פעילות ידידי בית התפוצות באוסטריה

 

שגריר ישראל באוסטריה אביב שיר און ורעייתו ארנונה אירחו במשכנם היפה בווינה ערב השקה לחידוש פעילותם של ידידי בית התפוצות באוסטריה. השגריר הדגיש את חשיבותו של בית התפוצות כמוזיאון העם היהודי, וצייןו כמה הוא שמח לכנס את ידידי בית התפוצות, חצי יובל שנים אחרי שהתכנס מעגל הידידים הראשון, באותו המשכן.


העתונאית ד"ר ג'ואנה ניטנברג, שלקחה על עצמה את המשימה לחדש את אגודת הידידים באוסטריה סיפרה כיצד גייסה אותה גב' עיניה זאבי קופפר לקדם את חזון בית התפוצות באוסטריה. גב' זאבי קופר, מנהלת דסק אירופה בבית התפוצות, שהיתה אורחת כבוד, סיפרה על התחדשותו של בית התפוצות, ועל תכניות ומיזמים חדשים, ביניהם הוספת מודל של בית כנסת בווינה לאוסף הדגמים הנודע של תצוגת הקבע.

 

האורחים צפו בסרט על בית התפוצות ועל תכניות הפיתוח התרשמו מהעבודה שנעשית במוזיאון העם היהודי. גם הם הרגישו "חלק מהסיפור".


באירוע השתתפו בין היתר נשיא הקהילה היהודית באוסטריה מר אוסקר דויטש, סגן יו"ר קרן עתיד ד"ר קריסטוף קיינץ, שגריר אוסטריה לישראל לשעבר מיכאל רנדי, גב' אליזבת ליאופולד ממוזיאון ליאופולד, גב' סוניה קאטו-מאילאט-פוקורני, ד"ר דניאל ספרה, מנכ"ל המוזיאון היהודי בווינה, גב' אוולינה מרהאוט מהקרן הלאומית של הרפובליקה של אוסטריה, ד"ר ארד בנקו ממשרד החוץ האוסטרי ובכירי/ות עסקים, פוליטיקה וקהילה נוספים.


(צילום: אדוורד סרוטה)