תגובות ורשמים

 

אל: תמי סרודיו

מנהלת פיתוח תכניות למערכת החינוך


בשמי ובשם תלמידי ותלמידות תכנית המצוינות של תיכון הרטמן לבנים ומדרשיית הרטמן לבנות בירושלים, ברצוני להודות לך ובאמצעותך ליעל אטיה המדריכה ולמנחת סדנת הסרטים רבקה אדרת, על סיור משמעותי ומהנה שהשתתפנו בו ביום שלישי 28 בפברואר, במסגרתו עברו התלמידים סדנא מעניינת בנושא עמיות, סיירו במוזיאון, חיפשו מקורות גניאלוגיים של משפחתם, ולבסוף השתתפו בסדנת סרטים שעסקו בזהות יהודית על ספינת מעפילים ובעיירה יהודית בשנות ה- 30.


התלמידים חזרו מרוצים מאד, נהנו, שיתפו פעולה ולמדו על זהותם היהודית האישית ועל הדרכים לכונן את העמיות בין יהודי העולם.


בכבוד רב,
עדית רובין, רכזת תכנית המצוינות

מכון שלום הרטמן

 

***

 

כתות ז'  למדו וחוו מעיקרי הדברים שנאמרו וראו, התוכנית היתה יפה ומגוונת. אני מודה לך תמי, על כל העזרה והתמיכה בגיבוש התוכנית שתרמה רבות הן לתלמידות מגמת אמנות והן לבנות כתה ז' אם באופן ישיר ואם באופן עקיף. ככל שהסיור במוזיאונים שוזר בתוכו הפעלות, חוויות חושיות וויזואליות, כך המקום תורם להעשרה וחוויה שאין כיתת הלימוד הבית סיפרית יכולה לאפשר.

(סמדר נויברגר, אולפנה נוה שרה הרצוג)

***

 

המשבצת על העמיות היתה מעולה. מתודות מצויינות ושיחה מאוד מעניינת שהבהירה להם את המושג, הם אפילו התחילו להשתמש בו בשיחות ובפעולות" (מיכל, תנועת הבוגרים, השומר הצעיר)

 

***

 

רציתי להודות לכם על שיתוף הפעולה, שלעניות דעתי היה מוצלח מאוד וכל כך חשוב בימים אלו.  ביום שישי היו כ-44 ילדים עם הוריהם בפעילות בבית התפוצות מהתוכנית של מעגל של נתינה המתקיימת זו שנה שלישית בשיתוף בין הלל תל אביב ועמותת מעגלי ג'רמי. אני עינת ופמלה (מייסדת עמותת מעגלי ג'רמי) נרגשנו מאוד לראות את הילדים מסתובבים במוזיאון בחיפוש אחר הדמות הבאה, ואיתור הפתרון לכתב חידה. סיימנו את היום בהדלקת נרות נרגשת בה כל הילדים רצו לקחת חלק להדליק נר ולברך. מיותר לציין כי האירוע היה מאוד משמעותי עבור ההורים שנכחו והגיעו מקצוות שונים ממודיעין, עמק יזרעאל והסביבה ולו בכדי לראות את ילדיהם שמחים ומשוחררים ממחלת הסרטן לכמה שעות, היה ניתן לראות זאת באופן מקסים בסדנת התיפוף בה השתתפו לא רק הילדים אלא גם ההורים שנורא נהנו. אני רוצה להודות לכם ולאגודת הידידים של בית התפוצות על התרומה במימון האירוע.  ושנזכה לשמח עוד רבים אחרים בהמשך. (פנינה (פלגו) גדאי-אגניהו, מנהלת הילל תל אביב)

 

***

 

אנו מברכים  את בית התפוצות על התחדשותו ועל הקמת ביה"ס ללימודי העם היהודי ואנו שמחות  על שבחרנו בכם לפתוח את התכנית שלנו "שיר מזמור לבני מצווה" תשע"א. קבלו נא את הוקרתנו והערכתנו על יום העיון המוצלח שהתקיים אצלכם ביום חמישי, ו' במרחשון תשע"א  14.10.10. ביום זה השתתפו 40 מחנכים מבתי ספר, כפרי נוער ופנימיות מכל קצווי הקשת החינוכית של המינהל לחינוך התיישבותי. ההרצאה המאלפת, הסיורים בתצוגות והדיונים ב,קפה דילמה", תרמו להבנה, להזדהות של המחנכים ולשיפור הפעילות בשטח... נשמח להמשך הקשר בין בית התפוצות למינהל לחינוך התיישבותי. אנו מקוות שהפנימיות בכפרי הנוער ימצאו אצלכם מענה לתוכניות החינוכיות שלהם. (אילנה בן עזרי, חנה כוכב, ציפי קליינברגר, המנהל לחינוך התיישבותי, משרד החינוך)

 

***

 

ברצוני להביע את תודתי העמוקה על התרומה לפרויקט "הפורום לדיאלוג פולני-ישראלי". המפגשים שהתקיימו בבית התפוצות תרמו רבות להצלחת המשלחת ולקיום דיאלוג פורה ומעמיק בין שני העמים. אני רוצה להודות על המאמץ, הרצון הטוב והמחשבה הרבה שהושקעה בבניית מפגשים שיתאימו למשלחת. נהניתי מאוד לעבוד אתכם ומקווה שנוכל לשתף פעולה גם  בעתיד. (שירה בטש, רכזת קשרי חוץ, אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א)

 

***

 

בשם כולנו -  צוותי המורים והניהול של העדשה היהודית, בארה"ב ובישראל -  תודה רבה! ושנזכה לערוך עוד תערוכות תלמידים שמעידות כאלף מילים על העשייה בתחומי התרבות והזהות. (שמואליק אדלר, מנהל העדשה היהודית - תכנית קרב למעורבות בחינוך)

 

***

 

רציתי מאד להודות על המפגש שהתקיים ביום חמישי. תודה על האכסניה המסודרת, על האירוח האישי שנתתן, על ההדרכה המצוינת לאורך כל 3 הפעילויות עם צוות מקצועי ורציני ועם זאת צעיר ומדבר בגובה העיניים. המשובים שקבלנו היו טובים מאד ורובם כתבו כי היו רוצים עוד מהמוזיאון, פעילות בית המדרש והטוקבקים זכתה לתשואות רבות. (רותי מור פז, מנהלת שותפות עתיד)

 

***

 

המון תודה! היה יום מדהים הן מבחינת התכנים שהוכנסו בו והן מבחינת רמת ההדרכה החביבות והנחמדות שהפגינו כלפינו. תודה לרבקה על סדנת הסרטים שענינה מאוד את התלמידים ואצלי עוררה את הרצון לעוד מפגשים כאלה, ולרעות על ההדרכה במוזיאון. ממליצה בחום לשאר חברי. (דורית, תיכון הנדסאים הרצליה)

 

***

 

 

לכבוד
תמי סרודיו

מוזיאון בית התפוצות


שלום רב,
אתמול התקיים יום השתלמות לקבוצה של יד בן צבי שלומדת על מגורשי ספרד.


יום העיון היה מעניין ומהנה ומאורגן כהלכה. האודיטוריום היה נעים ונוח.


הרצאתו של ד"ר רפאל היתה טובה מאד.


ההדרכה של מלכה ומאירה היתה טובה מאד, אני אישית הייתי עם מלכה ואמרתי לה, שכמי שצמחה בהדרכה אני יודעת כמה קשה להדריך במוזיאון, והשעתיים אתה היו מרתקות. ברור לי שהיה קשה לבנות מסלול שמתאים לנו. רבקה אדרת עשתה את הקרנת הסרטים בטעם רב. לסיום היה מופע מרגש של בטי קליין עם משתתפת בקורס - שולי נתן.


ברצוני להודות על היום הזה, נשמח להמשיך ולשתף פעולה,


מימי שחם
יד יצחק בן צבי