הנהלת המוזיאון


 • דן תדמור, מנכ

  דן תדמור, מנכ"ל

  דן תדמור התמנה כמנכ"ל מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות בשנת 2012. בתפקידו זה הוא מנהל את הפעילות היומיומית של המוזיאון, לצד הובלת פרויקט ההתחדשות רחב ההיקף של בית התפוצות. הפרויקט, בהיקף של 100 מיליון דולר, כולל התחדשות מקיפה של מוזיאון העם היהודי, פיתוח פרויקט מקוון שיאפשר נגישות למאגרי המידע העשירים של בית התפוצות מכל מקום בעולם, ופיתוח מואץ של התכניות החינוכיות של המוזיאון.

  טרם הצטרפותו לבית התפוצות כיהן דן בתפקידי ניהול בכירים בתחום התקשורת בישראל. בצה"ל שירת כקצין ביחידה 8200. את לימודי התואר הראשון במדעי המדינה, באוניברסיטה העברית בירושלים, סיים בהצטיינות. דן נשוי + 3, ומתגורר ברחובות.

  טלפון: 03-745-7888

  מייל: [email protected]

 • מתי קליגר, סמנכ

  מתי קליגר, סמנכ"ל כספים ופיתוח

  מתי קליגר מכהן כסמנכ"ל כספים ופיתוח של בית התפוצות החל משנת 2011.

  בעבר כיהן מתי כסמנכ"ל הכספים/גזבר של המועצה האזורית מטה יהודה, ושימש בתקופה זו דירקטור של החברה הכלכלית לפיתוח מטה יהודה. קודם לכן היה סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת סטרט-אפ ומנהל השקעות בהון סיכון. למתי תואר ראשון בניהול וכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה, ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב. מתי הוא בוגר של מסלול וורטון רקאנטי בתוכנית הייעוץ הבינלאומית באוניברסיטת תל אביב.

  טלפון: 03-745-7820

  מייל: [email protected]

אוצרוּת


 • אורית שחם גובר, אוצרת ראשית

  אורית שחם גובר, אוצרת ראשית

  ד"ר אורית שחם-גובר היא האוצרת הראשית של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. אורית היא סופרת, אוצרת, יועצת ומפתחת מוזיאונים בקנה מידה גדול. בין הפרויקטים שאצרה ופיתחה נמצאים מוזיאונים מובילים במדינת ישראל, כמו: מצדה, מרכז המבקרים של ההרודיון, מוזיאון הפלמ"ח, מוזיאון הרצל, מוזיאון בגין, מוזיאון אסירי המחתרות בעכו, מרכז המבקרים בגוש עציון, התצוגה האינטראקטיבית במחילות הכותל, ועוד. אורית הצטרפה לבית התפוצות בשנת 2009 והיא מובילה את פיתוח התוכן של תצוגת הקבע החדשה ואת פיתוח והפקת התערוכות מתחלפות. בין היתר, תפקידה הוא לייצג את החזון החדש של מוזיאון העם היהודי כחלק מתכנית ההתחדשות.

  לאורית תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב. תואר שני בחינוך במוזיאונים מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בוושינגטון די.סי, ותואר שלישי במוזיאונים כמרחבים מעצבי זיכרון מאוניברסיטת חיפה. בצד הספרותי של עיסוקיה פרסמה אורית עד היום ארבעה רומנים – "איפה היית בשישה באוקטובר" (2001), "ובאתי על החתום" (2005), "טיסת יום" (2008) ו"האחרת" (2013). במסגרת ספרות עיונית היא ערכה את הקובץ "חינוך במוזיאונים" (1995).

  טלפון: 03-745-7837

  מייל: [email protected]

 • מיכל הומינר

  מיכל הומינר

  מנהלת פרויקטים ואוצרת באגף התערוכות המתחלפות

  מיכל הצטרפה למוזיאון העם היהודי בבית התפוצות ב-2010. לפני כן עבדה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה כעורכת ובמאית – תחילה באולפני טלעד ובהמשך בערוץ 10, בקשת, ברשת ובערוץ 8. עבודתה של מיכל כללה דיאלוג עם אומנים בולטים, ביניהם מיכל רובנר והבמאי דוד פרלוב.

  מיכל היא בעלת תואר שני MFA  של החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, שם גם העבירה סדנאות עריכה לסטודנטים. בפרויקט הגמר שלה בחוג היא ביימה וערכה סרט דוקומנטרי בשם "לבנה", שעסק בחשיבות הטקסים במורשת היהודית.

  טלפון: 03-7457842

  מייל: [email protected]

 • רעיה ספיר

  רשמת ומנהלת תצוגת הקבע

  טלפון: 03-745-7845

  מייל: [email protected]

שיווק


 • אמיר מלץ, מנהל חטיבת השיווק

  אמיר מלץ, מנהל חטיבת השיווק

  אמיר מלץ מכהן כמנהל חטיבת השיווק והמכירות של בית התפוצות החל ממרץ 2016. אמיר כיהן כמנהל השיווק וכחבר הנהלה של חברת HOT Mobile משנת 2015. בין השנים 2005-2015 הוא כיהן בתפקידי ניהול שונים בחטיבת השיווק של HOT Mobile (מירס, טרם רכישתה ע"י חברת HOT). בין השנים 1999-2005 כיהן אמיר בתפקידים שונים בחברת סלקום. לאמיר תואר ראשון רב תחומי מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה.

  טלפון: 03-745-7870

  מייל: [email protected]

 • הדס ברלוביץ

  מנהלת אגף מכירות

  טלפון: 03-745-7902

  מייל: [email protected]

 • דינה ארגס-גז

  רכזת מכירות ופרויקטים

  טלפון: 03-7457830

  מייל: [email protected]

קשרי חוץ


 • עדי אקוניס, מנכ

  עדי אקוניס, מנכ"ל אגודת ידידי בית התפוצות בישראל ומנהלת חטיבת קשרי חוץ

  בעלת ניסיון של כעשרים שנה בתכנון וביצוע של אסטרטגיה תקשורתית, יחסי ציבור וניהול משברים לחברות עסקיות מובילות במשק. במקביל השקיעה מזמנה בפעילות התנדבותית ענפה בשורה של עמותות ובראשן גיוס כספים להרחבת בסיסה הכלכלי של "עמותת לילך", המפעילה מועדוניות לילדים בסיכון בתל אביב וכן חברה במועצת יד ושם. עדי בוגרת קורס מנהיגות של ארגון "גשר", המבקש לקרב בין דתיים לחילוניים בחברה הישראלית. נשואה ואם לשניים, מתגוררת בתל אביב.

  טלפון: 03-7457893

  מייל: [email protected]

 • שולמית בהט, מנכ

  שולמית בהט, מנכ"ל בית התפוצות באמריקה

  שולמית בהט היא מנכ"לית בית התפוצות אמריקה – שלוחה של מוזיאון העם היהודי בארה"ב, האמונה על שיתופי פעולה עם מוסדות שונים כגון קרנות, מוזיאונים, בתי כנסת, מרכזים קהילתיים ועוד. בעבר כיהנה שולמית כמנהלת משותפת של AJC, במשך 31 שנים. היא נבחרה כאחת המנהיגות היהודיות הבולטות בארגונים יהודיים ברשימת ה-Forward 50. קודם לכן כיהנה שולמית בתפקיד מנהלת התכניות בישראל של משרד החוץ. היא חברת ועד בקרן Per Ahlmark ובקרן Alber Cohen.

  טלפון: +1-212-339-6034

  מייל: [email protected]

 • עיניה זאבי קופפר

  מנהלת גיוס משאבים, ישראל-אירופה

  טלפון: 03-745-7873

  מייל: [email protected]

 • גלוריה גולן

  גלוריה גולן

  מנהלת ידידי בית התפוצות באמריקה

  גלוריה גולן היא המנהלת המייסדת של אגודת ידידי בית התפוצות באמריקה, מאז 1978. היא בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון באמנויות, היסטוריה וגרמנית, מאוניברסיטת ניו יורק. היא גם מייסדת הרשת הבין-לאומית לילדיהם של ניצולי השואה וחברת הוועד המנעל של הפדרציה העולמית לארגוני ברגן בלזן; האיגוד האמריקני של ניצולי שואה וצאצאיהם; ואיל"ר (ארגון יהודי עולמי להשבת רכוש). גלוריה גולן פעילה בחינוך ובהנצחת זכר השואה ברחבי העולם.

  טלפון: 212-339-6034

  מייל: [email protected]

 • רחלי קפלן

  מנהלת שותפויות וקשרי קהילה

  טלפון: 03-745-7892

  מייל: [email protected]

 • רחל דרוק

  מנהלת קרנות ופרויקטים בינלאומיים

  [email protected]

  +972-(0)3-745-7841

   

בית הספר הבינלאומי על שם קורת ללימודי העם היהודי


 • איתמר קרמר, מנהל בית הספר הבינלאומי ע

  איתמר קרמר, מנהל בית הספר הבינלאומי ע"ש קורת ללימודי העם היהודי

  איתמר קרמר עומד בראש צוות מקצועי שמטרתו להנחיל שייכות מושכלת ופעילה לעם היהודי בקרב יהודים בכל העולם ולהוביל את השיח הציבורי בנושא עמיות וזהות יהודית. כמנהל בית הספר הוא מוביל שורה של תכניות בעלות תכנים מגוונים, התומכות בפעילות הרב תרבותית והחינוכית של בית התפוצות בארץ וברחבי העולם.

  קודם לתפקידו הנוכחי איתמר כיהן כמנהל בית הספר התיכון "שיטים" בערבה התיכונה ומילא שורה של תפקידי ניהול בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. בין היתר שימש כשליח עליה בארצות הברית מטעם הסוכנות היהודית.

  איתמר שותף ומוביל בפעילות לשינוי חברתי בחברה הישראלית כפעיל חברתי וכפובליציסט במספר כלי תקשורת, במקביל למילוי תפקידי לחימה ופיקוד במערך המילואים.

  איתמר בעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן במסגרת תכנית "תנופה" לקצינים בזרוע היבשה ובעל תואר ראשון במשפטים ובממשל מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.

  טלפון 03-7457900

  [email protected]

אירועים וכנסים


 • ליאורה שני, מנהלת מרכז אירועים וכנסים

  ליאורה שני, מנהלת מרכז אירועים וכנסים

  ליאורה שני נמנית עם צוות המוזיאון משנת 1980, ומכהנת כמנהלת מרכז האירועים והכנסים של בית התפוצות. ליאורה היא ילידת נס-ציונה, נינתו של אברהם ילובסקי, ממחדשי היישוב היהודי בארץ ישראל. במסגרת תפקידה ליאורה יוזמת, מארגנת ומפיקה את האירועים המתקיימים במוזיאון, כגון פתיחות תערוכות, אירועים תומכי תערוכות, כנסים, ימי עיון, הקרנות סרטים, קונצרטים, מופעים וטקסים; יוצרת קשרים ושיתופי פעולה עם שגרירויות וארגונים ישראליים ובינלאומיים תוך שילוב תכנים הממחישים את ייחודו של המוזיאון; ומובילה את אירועי הפתיחה של מוזיאון העם היהודי החדש. בעברה מילאה ליאורה מגוון תפקידים בתחומי החינוך, מחקר, פיתוח מוצרים, הפקת יחידות לימוד והעשרה נושאיות המאורגנות כתצוגה ניידת.

  ליאורה היא חברת הנהלת איגוד המוזיאונים בישראל (ICOM). היא בוגרת תואר ראשון מהחוג להיסטוריה של עם ישראל וארכיאולוגיה מאוניברסיטת בן-גוריון, באר-שבע. כמו כן היא בוגרת לימודי ניהול מלכ"רים בדגש על מוסדות חינוך תרבות ואמנות במרכז הבינתחומי הרצליה.

  טלפון: 03-745-7881

  מייל: [email protected]

המוזיאון החדש


 • מדי שביד, מנהלת פרויקט המוזיאון החדש

  מדי שביד, מנהלת פרויקט המוזיאון החדש

  מדי שביד היא מנהלת פרויקט מוזיאון היהודי החדש בבית התפוצות. היא בעלת ניסיון עשיר בניהול פרויקטים עתירי לוגיסטיקה ותוכן בתחום המוזיאונים והאמנות לגופים ציבוריים (גופי מלכ"ר) ולגופים עסקיים ופרטיים, לרבות ייזום הרעיון והכנת תכנית הפרויקט. בשנת 2012 הצטרפה מדי לבית התפוצות על מנת להוביל את תכנית ההתחדשות המשקפת שינויים מהותיים שחלו בתרבות ובחברה היהודית והישראלית, לצד התקדמות עולמית בטכנולוגיה המוזיאלית. טרם הצטרפותה לבית התפוצות ניהלה מדי את שנת האמנות של תל אביב, שכללה את אירועי פתיחת האגף החדש של מוזיאון תל אביב. כמו כן, כיהנה כמנכ"לית מטעם עמותת ArTLV בבינאלה לאמנות עכשווית בהרצליה בשנת 2011, ובבינאלה לאמנות של תל אביב יפו בשנת 2009.

  בצה"ל שירתה מדי בחיל הים במשך 20 שנה והשתחררה בדרגת סגן-אלוף. מדי היא בעלת תואר MBA מאוניברסיטת חיפה והיא בוגרת לימודי מוזיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

  טלפון: 03-745-7857

  מייל: [email protected]

מאגרים ואוספים


 • חיים גיוזלי, מנהל אגף מאגרי המידע

  חיים גיוזלי, מנהל אגף מאגרי המידע

  חיים גיוזלי הוא היסטוריון המשמש כמנהל אגף מאגרי המידע של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. מחקריו ההיסטוריים עוסקים בהיסטוריה של אירופה בימי הביניים ובהיסטוריה יהודית בימי הביניים ובעת החדשה. מומחיותו ביישום טכנולוגיות מחשוב בתחומי מדעי הרוח ומדעי החברה וכוללת פיתוח מאגרי מידע ובניית אתרי אינטרנט. חיים גיוזלי מרצה בנושאים של היסטוריה יהודית, ובכלל זה גם גנאלוגיה יהודית, במסגרת פעילותו של בית התפוצות וגם באירועים חיצוניים, כולל בכנסים בינלאומיים. בעבר שימש חוקר ומרצה להיסטוריה במספר מוסדות אקדמיים וחינוכיים.

  טלפון: 03-745-7858

  מייל: [email protected]

 • סימונה בנימיני

  מנהלת המרכז לתיעוד חזותי ע"ש אוסטר

  טלפון: 03-745-7850

  מייל: [email protected]

 • נטע הראל

  מנהלת עיצוב גרפי

  טלפון: 03-745-7854

  מייל: [email protected]

מרכז המבקרים


מינהל, לוגיסטיקה, ביטחון ובטיחות


 • דני ברלב

  מנהל מינהל, לוגיסטיקה, ביטחון ובטיחות, רכז נגישות

  טלפון: 03-745-7832

  מייל: [email protected]

   

מזכירות החברה


תפעול


תקשוב ומערכות מידע


אתר האינטרנט


ועדות


ועדת תוכן:


פרופ׳ רענן ריין – יו״ר

ליאור גבאי

פרופ׳ יעל דר

גיל עומר

ד״ר רות שמיר פופקין

אריאל בורשבסקי

גלית גאון

ענת הופמן

ליאור טל

צבי ענבר

פרופ׳ גדעון שמעוני

ועדת כספים: 


אייל גבאי – יו״ר

ליאור גבאי

רני טריינין

מיטל כחלון

ועדת שיווק:


גיל עומר – יו״ר

מיכל זימלר

יניב צוקרמן

ועדת ביקורת:


מירב שגיא יהודיין – יו״ר

עידו מונשרי

רו״ח עופר אלקלעי – מבקר פנים