אירועים | ביקורים | חדשות

ביקור ראשון של שרת התרבות והספורט, מירי רגב

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הגיעה אתמול (18.9) לביקור ראשון בבית התפוצות. הביקור התקיים לרגל חלוקת פרסים לעובדים המצטיינים של המשרד. לאחר הטקס ערכו השרה ומנכ"ל משרדה, יוסי שרעבי, סיור קצר בהיכל בתי הכנסת החדש, שנפתח בסוף חודש מאי באגף החדש של בית התפוצות. את השרה אירחו אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות והמנכ"ל, דן תדמור.

"בית התפוצות – מוזיאון העם היהודי מציג בתערוכותיו חברה רב גונית שבה כל אחד מדבר בקולו וביחד יוצרים חברה אחת, תרבות אחת", אמרה השרה בתום הסיור הקצר ולאחר שצפתה באחד הסרטים המוקרנים בהיכל בתי הכנסת ומציג את טקס קבלת שבת בקרב קהילות יהודיות ברחבי העולם.

אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות – מוזיאון העם היהודי, חיזקה את דברי השרה ואמרה "האגף החדש שנפתח לאחרונה במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות מבקש לתת ביטוי לערכים שאנו מאמינים בהם: ראייה פלורליסטית של היהדות והעם, המכירה ומקדמת את רבגוניות עמנו, והשקפה אופטימית בהתייחס לזהות היהודית ולעתיד העם היהודי".

האגף החדש, שכולל את היכל בתי הכנסת ובו אוסף דגמי בתי הכנסת של בית התפוצות המוצגים בסביבה טכנולוגית עשירה, הוא השלב הראשון בהשקתו של מוזיאון העם היהודי החדש בבית התפוצות, המתוכנן להיפתח בסוף שנת 2019.

בשנת 2005 אישרה מליאת הכנסת, פה אחד, את "חוק בית התפוצות". עם אישורו קיבל בית התפוצות מעמד של מרכז לאומי לקהילות ישראל בארץ ובעולם. המשרד הממונה על ביצוע החוק הוא משרד התרבות והספורט.

מירי רגב ואירינה נבזלין בבית התפוצות, 18 בספטמבר 2016. צילום: אביב חופי

מירי רגב ואירינה נבזלין בבית התפוצות, 18 בספטמבר 2016. צילום: אביב חופי

מירי רגב ודן תדמור בבית התפוצות, 18 בספטמבר 2016. צילום: אביב חופי

מירי רגב ודן תדמור בבית התפוצות, 18 בספטמבר 2016. צילום: אביב חופי

בית התפוצות