אירועים | ביקורים | חדשות

"סיפור משפחתי" ע"ש מנואל הירש גרוסקופף: אירועי הסיום, תערוכה, פרסים

השנה, אירועי הסיום של התחרות השנתית הבין-לאומית ע"ש מנואל הירש גרוסקופף כללו 190 מוסדות חינוך יהודיים מישראל ומחוץ לארץ, ויותר מ- 20,000 משתתפות ומשתתפים צעירים מ- 24 מדינות. 58 פיינליסטים ובני משפחותיהם הגיעו לאירועי הסיום ולפתיחת התערוכה במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות בתל אביב.

פרצי צחוק, תשואות גאווה והוקרה ושיחות בלשונות מרחבי העולם נשמעו במוזיאון בכל הקומות והחללים. ב- 7 וב- 8 ביוני 2018, חגגנו במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות את שיאה של תחרות סיפור משפחתי ע"ש מנואל הירש גרוסקופף זו השנה ה-23. האירועים צוינו בפתיחת תערוכה שחוגגת את העמיות היהודית ובטקס חלוקת פרסים לזוכות ולזוכים. 58 תלמידים מ-24 מדינות, מלווים בקרובים ובחברים, חגגו את האחדות והשונות בעם היהודי, עם דגש מיוחד על הקשר למדינת ישראל, במלאת 70 שנים לעצמאות ישראל. הזוכים התכנסו ליומיים של מפגשי לימוד ובילוי, סיירו במוזיאון, הציגו את העבודות שהכינו במהלך כל השנה, השתתפו בסדנאות ולבסוף התכנסו לטקס חלוקת הפרסים.

האירועים מציינים את סיומה של שנת פעילות עשירה בבתי ספר, מרכזי קהילות ומוזיאונים בעולם, בהשתתפות 20,000 תלמידים מישראל, מארצות הברית, ממולדובה, מיוון, מהונגריה, מגרמניה, מאוקראינה, מבלרוס, מקזחסטן, מליטא, מרוסיה, מלטביה, מפרגוואי, מוונצואלה, מספרד, מפנמה, ממקסיקו, מקוסטה ריקה, מצ'ילה, מארגנטינה, מאוסטרליה, מדרום אפריקה, מקנדה ומקולומביה. במהלך השנה למדו בני הנוער על מורשתם ועל סיפור משפחתם, על מסורות ועל שורשים, השתמשו בתכנית לימוד שהוכנה במיוחד בבית הספר הבין-לאומי על שם קורת ללימודי העם היהודי בבית התפוצות. התלמידים הגישו מיצגים יצירתיים שייצגו את ממצאיהם.

את האירועים הובילו יחד דן תדמור, מנכ"ל בית התפוצות ושולה בהט, מנכ"ל בית התפוצות של אמריקה, יחד עם כל צוות סיפור משפחתי.

את תערוכת המוצגים ניתן לראות בבית התפוצות עד ליום 15 ביולי 2018.

 


Also view: The My Family Story 2018 catalog

(Photos by: Nir Shaanani)

בית התפוצות