אירועים | ביקורים | חדשות

קרן טובי תעניק תרומה של 5 מיליון דולר לבית התפוצות

קרן טובי הכריזה על תרומה של 5 מיליון דולר למוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. המענק הנדיב מאפשר למוזיאון העם היהודי בבית התפוצות להתחיל בשלב האחרון של שדרוג בתקציב של 100 מיליון דולר

תרומה של 5 מיליון דולר מקרן טובי (Taube Philanthropies) תסלול את הדרך להקמת מתחם כניסה חדש למוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. הכניסה על שם משפחת טובי (The Taube Family Memorial Entrance) והמבואה על שם טד ודיאן טובי (Tad and Dianne Taube Lobby) יקבלו את מבקרי המוזיאון בבואם לחוות את מגוון התערוכות החדשות המציגות את העבר, ההווה והעתיד של העם היהודי בישראל ובעולם. הכניסה על שם משפחת טובי מוקדשת לזכר אחותו של התורם טד טובי, ניטה הירש (Nita Hirsh), ולזכר הוריו, זיג ולולה טובי (Zyg and Lola Taube).

הכניסה למוזיאון, שנמצא בלב הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב, תשמש כמקום התכנסות למבקרים וסטודנטים; והמבואה, ששטחה מעל 1000 מ"ר, תעניק למבקרים חויית הכנה לתערוכות, באמצעים ויזואליים. הודות לתרומה, יוכל המוזיאון להתחיל את הבנייה בסתיו הקרוב, כששיאה יהיה הפתיחה של תצוגת הקבע החדשה בשנת 2019.

את  הכניסה החדשה והלובי מעצב הארכיטקט דניאל מינץ, זוכה פרס רכטר החשוב בשנת 2012 על תכנון האגף החדש של בית הספר הבינלאומי ללימודי השואה ב'יד ושם', ירושלים.

מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות משמש כמרכז גלובלי ליהודי העולם, מציג גישה מודרנית, מכילה  ומעוררת השראה ליהדות, תוך שימת דגש על התרומות וההצלחות של העם היהודי.

המוזיאון השיק אגף חדש בשנת 2016, בו ביקרו כבר כ-200,000 אורחים. האגף החדש מהווה בית קבוע להיכל בתי הכנסת ע"ש אלפרד מוזס ומשפחתו (Alfred H. Moses & Family) ולגלריית הילדים ע"ש משפחת מילטון ותמר מאלץ (Milton and Tamar Maltz), ויש בו גם שתי גלריות לתערוכות מתחלפות, אשר מציגות בימים אלה את "מבצע משה – 30 שנה אחרי" – תערוכה המתחקה אחר העלייה והקליטה של יהודי אתיופיה בישראל, ואת "Forever Young" – תערוכה העוקבת אחר מסלול חייו של בוב דילן, המהפכות שחולל, השפעתו על המוזיקה וקשריו עם היהדות, לציון יום הולדתו ה-75.

"מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות ממחיש שלא משנה איפה אנחנו חיים, העם היהודי מחובר באמצעות מנהגים, מסורות ואמונות", אמר טד טובי, יו"ר קרן טובי. "זהו כבוד עבורנו להיות חלק מחזון הפיכתו של אחד המוזיאונים הוותיקים בישראל לאבן דרך של המאה ה-21, למוזיאון החוגג את העם היהודי מסביב לעולם".

"מוזיאון העם היהודי הוא יותר מרק מוזיאון. הוא סמל ובית לסיפור העם היהודי ולחיבור המשפחה היהודית הגלובלית, באופן כולל ומשמעותי", הוסיפה אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות.

בניית הכניסה ע"ש משפחת טובי והמבואה ע"ש טד ודיאן טובי במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות צפויה להסתיים בסוף שנת 2019.

אודות קרן טובי Taube Philanthropies

הוקמה ב-1981 על ידי המייסד והיו"ר, טד טובי. הקרן שוכנת אזור המפרץ בסן פרנסיסקו, ומבצעת השקעות פילנתרופיות בנושאי יהדות, נושאים אזרחיים וחיי תרבות בעיקר באזור המפרץ, פולין וישראל. תוכניות המענק של הקרן תומכות בבניית מוסדות, מלגות, שימור מורשת, אומנות ותרבות, וחינוך. הקרן מחויבת לשיתופי פעולה עם ארגונים ועם אנשים פרטיים.
צרו קשר:
Samantha Kupferman, West End Strategy Team
[email protected]
Office: 212.498.9300; Cell: 202.215.9260

 

Beit Hatfutsot Museum of the Jewish People lobby interior. Courtesy of Mintz Melamed Architects Ltd Beit Hatfutsot Museum of the Jewish People lobby interior. Courtesy of Mintz Melamed Architects Ltd

בית התפוצות