אירועים | ביקורים | חדשות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחנוכת האגף החדש: "כל מי שמבקר בישראל צריך לבקר בבית התפוצות"

ב- 24 במאי חגגנו, יחד עם יותר מ-450 אורחים ומוזמנים מהארץ ומחו"ל, ובמעמד ראש הממשלה, את חנוכת האגף החדש.

בטקס החגיגי שנערך בתום קבלת פנים, העניקה יו"ר דירקטוריון של בית התפוצות, גב' אירינה נבזלין, לראש הממשלה שי מיוחד – קלף עור ועליו אילן היוחסין של משפחתו, אותו יצרה האמנית אירה אובולסקי, בסיוע המידע שקיבלה מצוות מאגרי המידע של בית התפוצות.

 "אני בטוח שהמוזיאון החדש, שיש לו שליחות חינוכית חשובה ביותר, יהיה אבן פינה בחיי התרבות של מדינת ישראל והוא יהיה מקום דינמי, שוקק חיים, עם תנופה חדשה, עם חיים חדשים", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו והוסיף "כל יהודי צריך לבקר בבית התפוצות, כל מי שמבקר בארץ, צריך לבקר בבית התפוצות – יהודים ולא יהודים ובמיוחד כל כל ילדי ישראל".

בין היתר נכחו באירוע החגיגי התורמים הגדולים של בית התפוצות: אלפרד מוזס, המכהן גם כיו"ר שותף של חבר הנאמנים הבינלאומי של המוזיאון; תמר ומילטון מאלץ; חברי דירקטוריון וחבר הנאמנים של בית התפוצות; יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, אירינה נבזלין ויו"ר הכנסת יולי אלדשטיין; מנכ"ל בית התפוצות דן תדמור ורעייתו דנה; יושב ראש חבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות  אלוף (מיל') איתן בן אליהו ורווית טרלובסקי; הסנטור ג'ו ליברמן, נשיא כבוד של חבר הנאמנים של בית התפוצות; מייסד חבר הנאמנים של בית התפוצות, ליאוניד נבזלין ובת זוגו טטיאנה גרינברג; ראובן אדלר, יו"ר אגודת ידידי בית התפוצות בישראל; ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג; יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי; יו"ר הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר; ג'יימס סניידר, מנכ"ל מוזיאון ישראל; סמי וטובה סגול; עופרה שטראוס; גד וטליה זאבי; גד ואתי פרופר; דן להט; חנה פרי-זן; עמי פדרמן, ועוד רבים אחרים. תודה לכולם!

האגף החדש, שתכנונו החל בשנת 2012, משתרע על שטח של 2,200 מטרים רבועים והוא מציין את השלב הראשון בהקמתו של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, שבנייתו תסתיים במהלך שנת 2019.

"אנו נרגשים להשיק את האגף החדש במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. באמצעות עבודת הצוות המאומצת והממושכת והאמון והתמיכה הבלתי פוסקים של שותפינו, האגף החדש בהחלט מצליח לתת ביטוי לערכים שאנו כה מאמינים בהם: ראייה פלורליסטית של היהדות והעם, המכירה ומקדמת את רבגוניות עמנו, והשקפה אופטימית בהתייחס לזהות היהודית ולעתיד העם היהודי. כמו כן, החדשנות שזורה בכל חלק וחלק באגף החדש וכמובן באה לידי ביטוי גם בפלטפורמת בית התפוצות אונליין, המנגישה את תכני המוזיאון על גבי הרשת", אמרה בהתרגשות אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות. 

האגף החדש של בית התפוצות כולל את היכל בתי הכנסת החדש ע"ש אלפרד ה. מוזס ומשפחתו ובה תצוגת הקבע של דגמי בתי הכנסת המפורסמים של בית התפוצות בסביבת מולטימדיה חדשה, הנותנת ביטוי לכל הקולות והגוונים של העם היהודים; גלריית המשפחה ע"ש תמר ומילטון מאלץ ובה תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה המציגה 148 גיבורי על יהודים; בשתי גלריות נוספות נפתחו התערוכה "מבצע משה: 30 שנה אחרי", המביאה את סיפורן של עשר משפחות שעלו לישראל מאתיופיה ואת הקורות אותן מאז ועד היום; ותערוכה החוגגת את יצירתו המוזיקלית של הזמר בוב דילן במלאת לו 75 שנה.

מנכ"ל בית התפוצות דן תדמור מסכם את המעמד: "האגף החדש הוא השלב בראשון בהקמתו של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות. הוא משתלב במכלול של עשייה המתמקדת במשימה אחת: טיפוח תחושת שייכות מתוך עיסוק בזהות יהודית פלורליסטית".

(צילומים: אביב חופי)

Benjamin Netanyahu

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בית התפוצות, מאי 2016 – השקת האגף החדש

Irina Nevzlin, Prime Minister Benjamin Netanyahu

בנימין נתניהו, אירינה נבזלין

דנה ודן תדמור

דנה ודן תדמור

סנטור ג'וזף ליברמן

סנטור ג'וזף ליברמן

 

Milton Malz

מילטון מאלץ

Shula Bahat, Alfred Moses, Fran Shad

פראן שאד, אלפרד מוזס, שולה בהט

ד"ר רות פופקין שמיר

ד"ר רות פופקין שמיר

Tataian Greenberg Leonid Nevzlin

לאוניד נבזלין, טטיאנה גרינברג

Ronit Adler, Ami Federman, Reuven Adler

ראובן אדלר, עמי פדרמן, רונית אדלר

רוית טרלובסקי, איתן בן אליהו, גד פרופר, דוד קוליץ, סמי סגול,

רוית טרלובסקי, איתן בן אליהו, גד פרופר, דוד קוליץ, סמי סגול

יצחק הרצוג, אירינה נבזלין, מיכל הרצוג

יצחק הרצוג, אירינה נבזלין, מיכל הרצוג

ראובן אדלר ונתן שרנסקי

ראובן אדלר ונתן שרנסקי

Dan Lahat, Irit Admoni Perlman, Ronen Bergman

ד"ר רונן ברגמן, אירית אדמוני פרלמן, דן להט

אירינה נבזלין, יולי אדלשטיין, גד פרופר

אירינה נבזלין, יולי אדלשטיין, גד פרופר

עופרה שטראוס

עופרה שטראוס

משולם ריקליס וטלי סיני ריקליס

משולם ריקליס וטלי סיני ריקליס

 

בית התפוצות