המחלקה לתכניות צה"ל | בית התפוצות

ZAHAL PAGE EDUCATION

המחלקה לתכניות צה"ל


מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, המספר את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי, הוא מכון מוכר על ידי צה"ל ומשרד הביטחון ופועל בשיתוף עם ענף חינוך והסברה – מדור זהות ישראלית-יהודית בהתאם ל'רוח צה"ל' ומסמך 'ייעוד וייחוד'.

המחלקה לתכניות צה"ל מציעה מגוון רחב של סיורים, ימי עיון, סדנאות והרצאות לאוכלוסיות צה"ל השונות בנושאים מגוונים, ביניהם זהות יהודית, עמיות יהודית, חברה ישראלית במציאות משתנה, זיכרון וזהות, מנהיגות יהודית, תיקון עולם וערכים ועוד.

סיורים בתצוגת הקבע ובשלל תערוכות האגף החדש המספרים סיפור עדכני, ייחודי ומרגש משקפים את שאלת הזהות היהודית ותחושת השייכות לעם היהודי לאורך דורות, תוך בחינת תפיסת הזהות היהודית-ישראלית שלנו כיום. מאגרי המידע של בית התפוצות מאפשרים למשתתפים חיפוש וגילוי עצי משפחה, שמות משפחה, תצלומים ומידע על קהילות.

צרו קשר:


תמר שורק

03-7457901

[email protected]

ימי עיון לדוגמה:


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא עם"

יום עיון בנושא זהות יהודית ישראלית – נעסוק בשאלות עיצוב זהות יהודית-ישראלית אישית, תוך חיזוק השייכות לעם היהודי ונעלה דילמות המתייחסות לקשר ולדיאלוג בין ישראל ליהדות התפוצות. הביקור כולל סיור בתצוגת הקבע ויחידות סדנאיות.

מנהיגות יהודית

הזהות האישית מדגישה את שאלת המוטיבציה להנהיג – מה מניע אדם לרצות להיות מנהיג/ה של קבוצה כלשהי? כיצד אנו כמנהיגים רוצים ויכולים להשפיע על עתידה של מדינת ישראל? במהלך יום העיון המשתתפים/ות יכירו מודלים שונים של ההנהגה היהודית לדורותיה ויבחנו רלוונטיות לחיינו אנו ולתפקידם כמפקדים/מפקדות.

קופסה שחורה – זיכרון היסטורי יהודי וזהות יהודית

יום העיון עוסק בשאלת החיבור בין הזהות האישית לזהות הקולקטיבית במובן הרחב ביותר – זהות העם היהודי בימינו. פעילות זו דנה בסוגיה של שימור הזיכרון ההיסטורי היהודי – האם הוא נכס או נטל? מה משמעות שימור הזיכרון לגבי השתלבות של פרטים וקהילות במרחבים שונים בארץ ובעולם? הביקור כולל סיור בתצוגת הקבע ויחידה סדנאית הבוחנת כיצד אנו משמרים זיכרון והאם הזיכרון היהודי הוא נכס או נטל.

ניתן לקיים ימי עיון וסיורים המותאמים לאופי ולצרכי היחידה.

SOLDIER GIRLShazalamim_061_resize

אירועים מיוחדים


תוכלו לקיים אצלנו ערבי מפקד ואירועי פורשים ייחודיים ומרגשים ולשלב בהם את המופעים 'התקווה' עם ד"ר אסתרית בלצן או 'הלילה הוא שירים' עם ד"ר מוטי זעירא ומיטל טרבלסי.

בואו להיות חלק מהסיפור!

הזמנת ימי העיון והפעילויות בהתאם למחירון במאגד המכונים ובתיאום מראש.