שפות האתר
שפות נוספות

מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות גאה להציג:

סיורובוט

טכנולוגיה חדשה לבעלי מוגבלות פיזית

סיור במוזיאון בלי לצאת מהבית!

לראשונה בישראל: מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות גאה להציג את הדבר הבא בענף המוזיאונים וחווית המבקר – C U ROBOT. כחלק ממגמת החדשנות וההובלה הטכנולוגית של המוזיאון ושימת דגש על הנגשת התערוכות והתצוגות לכלל הקהלים הושק במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות רובוט ראשון מסוגו בישראל ובין הראשונים בעולם, שיוכל לסייע לאלפי בני אדם המרותקים לביתם, בארץ ובעולם, ולעבור סיור מודרך במוזיאון, בעודם נמצאים בבית.

לרובוט מתלווה מדריכ/ה מטעם המוזיאון, אשר עבר הדרכה מיוחדת על הטכנולוגיה החדישה, ובכך למעשה מתקיים סיור פרטי בין המדריך למבקר שבביתו. לאורך כל הסיור רואה המבקר/ת את התערוכות ואת המדריך באמצעות שלוש מצלמות, שתיים המותקנות על הרובוט ומצלמה נוספת שהותקנה בחלקו העליון של הרובוט ומאפשרת למבקר לראות את חלל המוזיאון ב 360 מעלות.

תוכלו "לנהוג" במכשיר החדש מרחוק, בצורה קלה שכל אחת ואחד יכולה ללמוד, באמצעות המחשב או הטלפון. נווטו אותו לכל מוצג שתרצו, ותוכלו לראות הכל – ממש כאילו אתם נמצאים במוזיאון בגופכם.

במאי 2019 זכה פרויקט הרובוט שלנו בפרס ע"ש שמחה לוסטיג בוועידת נגישות ישראל השנתית. בנימוקי הזכייה נכתב כי מדובר ב-"מוצר פורץ דרך ומיזם מקורי המעודד שיפור נגישות ושיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל, מוצר הנותן תקווה לאנשים עם מוגבלות מכל העולם, לחוות את תערוכות המוזיאון ואף מהווה דוגמא לחיקוי". הפרס מוענק לפרויקט המהווה תרומה משמעותית לקידום הנגישות בישראל ושיפור איכות החיים והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה.

"הסיסמה שלנו היא 'אתם חלק מהסיפור', וזה מתייחס לכלל הגוונים בעם היהודי ביניהם גם בעלי הצרכים המיוחדים" מסר דן תדמור, מנכ"ל מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, "הרובוט החדש הוא רק אחד משורה של יוזמות שהופכות את מוזיאון העם היהודי למוביל בתחום הנגישות".

אז איך מזמינים סיורובוט?

  1. נכנסים לאתר ההזמנות ובוחרים חלון זמן פנוי
  2. לאחר ההזמנה יישלח אליכם מייל עם לינק לשרות Beam – הפעלת הרובוט מרחוק.
  3. לצורך הפעלת הרובוט תתבקשו להוריד תוכנה. עקבו אחר ההוראות (באנגלית).
  4. תינתן לכם סיסמה זמנית ויצויין תאריך ההדרכה שהזמנתם.
  5. זהו. אתם מוכנים!

לפירוט הדרישות הטכניות של המחשב שלכם לצורך ביצוע הסיור – לחצו כאן (אנגלית)

בסיום הסיור המודרך שלכם עם הרובוט שלנו, תתבקשו למלא משוב (פידבק) על החוויה שלכם. אנו מודים מראש על שיתוף הפעולה

תודה שבחרתם לבקר אותנו, תהנו בסיור!

הזמינו את הסיורובוט כאן