• מוזיאון העם היהודי מזמין בתי ספר לחוות את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי

  אתם מוזמנות/ים למסע אינטראקטיבי מלהיב ומרתק, שיחשוף בפניכם את הסיפורים המרגשים, את האנשים המבריקים ואת רגעי התהילה של העם היהודי שתמיד מצליח להפתיע בגדול, בסדרת תוכניות חינוכיות המותאמות לגילאי בית הספר.

  בואו להתרגש בתערוכות מעוררות ההשראה באגף החדש, הפורסות את סיפורו רב הגוונים של העם היהודי באמצעים טכנולוגיים חדישים, המאפשרים לכל מבקר לקחת חלק פעיל בחוויה.

  אתם לא רק מבקרות ומבקרים, אתם חלק מהסיפור!

  שריינו מקום, עוד היום!

  לתיאום ביקורי בתי ספר וקבלת פרטים נא לפנות למרכז ההזמנות: 

  03-7457808  [email protected]

תכניות לתלמידי בית ספר יסודי תש"ף


איזהו גיבור?  (כיתות א'-ב'; ג'-ד')

איזהו גיבור ומיהי גיבורה? התערוכה ״גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי״ מזמינה אתכם לזנק לתוך מוחו של אלברט איינשטיין, לעמוד על הראש עם בן גוריון ולשחות כמו מארק ספיץ. במהלך המפגש ננסה להבין –  מה הופך אדם לגיבור או גיבורה? מהן התכונות והערכים של גיבורה? נתבונן על גיבורים בחייהם ובסביבתם של התלמידות/ים, נערוך דיונים וסדנאות ונחשוב כיצד אנחנו יכולות/ים להיות גיבורים.

להיות מנהיג (כיתות ה'-ו')

התכנית להיות מנהיג/ה עוסקת במנהיגות ומנהיגים, פורצי דרך ואישים מעוררי השראה בעם היהודי. דרך ביקור בגלריות השונות ופעילות סדנאית ויצירתית נתחקה אחר תכונותיהם ומעשיהם של מנהיגים פורצי דרך לאורך הדורות, וננסה להבין כיצד אנחנו יכולים להפוך למנהיגות ומנהיגים בעצמנו.

ויהי צחוק (כיתות ה'-ו')

הומור הוא אמצעי נהדר דרכו לספר את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי – דרך בדיחות, מערכונים וקטעי סטנד אפ השזורים בגלריות המרהיבות. נלמד על חשיבותו של הומור, מה אפשר ללמוד דרכו עלינו, ומהו הגבול בין הומור חיובי לפוגעני.

בר / בת מצווה (כיתות ו')

בת / בר מצווה היא נקודת מפנה בחייהם של צעירות וצעירים. מהי עמדתם ביחס לזהות היהודית? מהו מיקומם בסיפורו של עם? רגע לפני הכניסה לעולם המבוגרים נושאים אלו ואחרים מועלים באמצעות פעילות קלילה, חווייתית ומעצימה.

 • התכניות מוצעות בשלושה מסלולים: מסלול מקוצר (70 דק'), מסלול רגיל (כשעתיים) ומסלול מורחב (שעתיים וחצי)
 • במוזיאון מוצעים גם ימי עיון, השתלמויות וגיבוש לחדרי מורות.

שריינו מקום עוד היום!

מרכז מבקרים: 03-7457808 דוא"ל [email protected]

להורדה | הדפסה ב-PDF

תכניות לתלמידי חט"ב ותיכון תש"ף


מסע אל השורשים (כיתות ז'-ח')

סיור שורשים במוזיאון העם היהודי הוא חוויה שנשארת לשנים רבות. המסע החווייתי מציע לתלמידים ולתלמידות הזדמנות יוצאת דופן להתחבר למורשת, לתרבות ולמסורת המשפחתית שלהן, לגלות מחדש את זהותם היהודית-ישראלית ולברר את מקומם בעלילה המסתעפת של סיפור העם היהודי.

* מתאים לצורך הכנת עבודת שורשים ולתכנית בני/בנות מצווה

ערבות הדדית: שבט אחים ואחיות (כיתות ז-י"ב)

מהו החומר ממנו עשויה קהילה? ממה עשויות מנהיגות? ממה עשויים מנהיגים?  נצא לסיור במוחותיהם ובליבם של קהילות ודמויות משפיעות בעם היהודי, נלמד על ערבות הדדית, תרומה לקהילה ועשייה למען האחר לאורך ההיסטוריה, ומה מקומן בימינו.

* התכנית מותאמת לנושא השנתי של משרד החינוך ולתחומי הדעת השונים ספרות, אזרחות, תנ"ך, היסטוריה ומחשבת ישראל

ויהי צחוק (כיתות ז-י"ב)

התערוכה "ויהי צחוק: הומור יהודי מסביב לעולם" מזמינה אתכם לגלות את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי דרך צחוק ושמחה. בתכנית נלמד על תפקידיו החברתיים והתרבותיים של ההומור, על מה ניתן ללמוד ממנו עלינו ועל אחרים, ומהם גבולותיו.

 • התכניות מוצעות בשלושה מסלולים: מסלול מקוצר (70 דק'), מסלול רגיל (שעתיים) ומסלול מורחב (שלוש שעות)
 • במוזיאון מוצעים גם ימי עיון, השתלמויות וגיבוש לחדרי מורים.

שריינו מקום עוד היום!

מרכז מבקרים: 03-7457808 דוא"ל [email protected]

להורדה | הדפסה ב-PDF