(ג'ונו דיוויד: ילדים מקהילת קסוקו, קניה, אוגוסט 2013)

בני אברהם: יהדות אפריקה המתחדשת - תצלומים של ג'ונו דייוויד


הרומן של העם היהודי עם היבשת האפריקאית החל כבר בימיהם של אברהם ושרה, אשר ירדו מצרימה מכנען בגלל רעב גדול שפקד את האזור. מאז חורבן בית ראשון ועד סוף המאה העשרים, היה צפונה של אפריקה לביתם של אלפי יהודים. במאה ה-19 הגרו יהודים גם לדרומה של היבשת. כיום, במאה ה-21, לאחר שצפון היבשת התרוקן מרוב תושביו היהודים ודרום היבשת איבד יותר ממחציתם, החלו ניצנים של פריחה יהודית דווקא במרכז היבשת, כאשר כמה מן השבטים החלו לאמץ אורח חיים יהודי. התערוכה שלפניכם היא בגדר הצצה אל תופעה חדשה ומרתקת זו, שעדיין אינה מוכרת לרובנו.

הצלם ג'ונו דייוויד הפליא לתעד את תופעת ההתחדשות היהודית ביבשת השחורה, אפריקה. כאשר אדם מחליט להפוך לחלק מהעם היהודי, הוא מתברך בכינוי "בן אברהם" וכך גם עולה לתורה.

בתערוכה מגוון צילומים של קהילות מתגיירים אפריקנים מרחבי היבשת, תוך התמקדות במנהיגי קהילות והחברים בהן, בתי כנסת מאולתרים, בתי קברות ואנדרטאות, חגים יהודיים ואירועים משפחתיים ומקומיים.

התערוכה הקטנה כוללת גם את הסרטון Voices of Africa, בו מספרים חברי הקהילות היהודיות ומנהיגיהן על הקשר שלהם לסיפור היהודי.

ג'ונו דיוויד בראיון ל i24news

פתיחה: 4 בפברואר 2016

נעילה:  4 ביוני, 2017

אוצרים: אמיתי אחימן ואסף גלאי

ג'ונו דיוויד: בתו של הרב גרשום סיצמו קוראת בתורה במהלך תפילת שחרית בבית הכנסת משה. קהילת אביודיה. כפר נבוגויה, מבלה, אוגנדה. ספטמבר 2013

ג'ונו דיוויד: בתו של הרב גרשום סיצמו קוראת בתורה במהלך תפילת שחרית בבית הכנסת משה. קהילת אביודיה. כפר נבוגויה, מבלה, אוגנדה. ספטמבר 2013