חוגגים את יום המוזיאונים בבית התפוצות – חינם!

יום חמישי, ל"ג בעומר, 23 במאי, 10:00-16:00

הכניסה משער 2 בלבד (קלאוזנר 15, שער מתתיה)

שימו לב: בכל רבע שעה יגיע נציג שלנו לשער ויאסוף מבקרים אל המוזיאון.

ביום המוזיאונים 2019 מבלים במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות ונהנים מכל התערוכות והתצוגות ללא תשלום:

תערוכת "ויהי צחוק: הומור יהודי מסביב לעולם"

מהגשש החיוור עד תום יער, מג'רי סיינפלד עד שייקה אופיר, משלום אסייג עד אלי יצפאן, מאורנה בנאי עד דודו טופז, משאולי של "ארץ נהדרת" ועד מירי פסקל, מ"גבעת חלפון" עד "לול", מאורי זוהר עד עדי אשכנזי ועוד רבים וטובים, מכל התקופות והעדות, הגוונים והז'אנרים, יחד עם קטעי סרטים, מופעי סטנדאפ מקוריים, פריטי אספנות, כרזות, צילומים, מוצגים מקוריים נדירים. כאב בטן מובטח.

תערוכה אינטראקטיבית לילדים "גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי"

תערוכת ״גיבורים״ היא מרחב פתוח לילדים ולילדות, שנבנה מתוך כבוד לדמיון פרוע, לסקרנות אינסופית וליכולת ליהנות וללמוד ממשחקים, מסרטי אנימציה מקוריים, מאתגרים טכנולוגיים ומוטוריים, מפתרון חידות ומהרבה יצירה. באמצעות כלים אלה אנו מציגים את גיבורי וגיבורות העל היהודים לאורך ההיסטוריה. התערוכה מיועדת לגילאי 6 – 12 ולהוריהם. בתערוכה הפעלות אינטראקטיביות וסרטי אנימציה המתאימים להורים ולילדים. מסכי מגע שמופיעים ליד כל קבוצת גיבורים מאפשרים להורים להוסיף מידע לילדיהם.

היכל בתי הכנסת

התערוכה המרהיבה "הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום" מציגה את עולם בית הכנסת בעבר ובהווה. היא כוללת 21 מודלים של בתי כנסת המייצגים פנים שונים של חיים יהודיים: מפגש חברתי, לימוד, יצירה ותפילה, וכן פעילויות הקשורות בבית הכנסת כמו חתונה, בר/בת-מצווה, מפגשים קהילתיים, אירועי גיוס תרומות צדקה, ועוד.

וגם:

חוויה משפחתית של סיור במוזיאון עם אפליקציית בית התפוצות, שיש בה חידות חשיבה וידע, פאזלים והפתעות מאתגרות – ואפשר גם לזכות בפרסים.

אפליקציית אתגר בית התפוצות לכל המשפחה (BH Challenge)

 להורדה בחינם: