שפות האתר
שפות נוספות

מועדון קולנוע דוקאביב בבית התפוצות חוזר בסדרה חדשה

"היה היה ילד"

יום חמישי, 25 ביולי בשעה 19:00

הקרנת הסרט ומפגש עם הבמאי אורי לוי. (ישראל 2019, 65 דקות, עברית, כתוביות בעברית)

הזמנת כרטיסים 25.7

רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית ולגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי נסבלים ביניהם. הסרט מלווה את ההתמודדות היומיומית של רון ומשפחתו עם הפגיעה ואת הנסיעה של רון עם הוריו לארצות הברית, שם הוא עובר ניתוח מורכב שימנע הידרדרות במצבו. בכל אלה נחשפים הגישות השונות לחיים והמתחים הבלתי נמנעים שמלווים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, וכן תעצומות הנפש שאנשים מגייסים בהתמודדות עם גורלם

"אנג'ליקה"

יום חמישי, 8 באוגוסט בשעה 19:00

סרטו של דן פאר (ישראל 2019, 75 דקות, עברית, כתוביות באנגלית)

הזמנת כרטיסים 8.8

בוריס שץ הניח אחריו שניים מן המוסדות החשובים בישראל – מוזיאון ישראל ובצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב. הוא השאיר אינספור יצירות חשובות ומכוננות וסיים את חייו כשהוא מקושש כסף עבור בצלאל, שהיה על סף פשיטת רגל, מבלי לקצור את פירות עמלו. בנוסף הוא הותיר אחריו פרק שכמו נמחק מן הביוגרפיה שלו, את בתו אנג'ליקה שנחטפה על ידי אמה אחרי שהתאהבה בתלמידו. פעולה מכרעת לגורל האמנות הישראלית, אך גם לחייה של אנג'ליקה. צרור מכתבים בארכיון הציוני וגליל ציורים בבוידעם שולחים את במאי הסרט, הנין של אנג'ליקה, להתחקות אחר מערכת היחסים הטרגית של בוריס ושל אנג'ליקה, שלנצח תישא את חותם הנקמה של אביה ומשפחתו החדשה.

"אותו האיש"

יום חמישי, 22 באוגוסט בשעה 19:00

הקרנת הסרט ומפגש עם הבמאי אהרן (אהרל'ה) טרייטל (ישראל 2019, 53 דקות, עברית, אנגלית ויידיש, כתוביות בעברית)

הזמנת כרטיסים 22.8

עשר שנים אחרי שעזב את אורח החיים החרדי חוזר אהרל'ה לבית אמו כדי לחפש את דודו אליעזר, שנחטף בינקותו. כשעולה החשד שאליעזר חי בקנדה, מסרבים בני המשפחה החרדית ליצור קשר עם הקנדי הנשוי לגויה. משקעי העבר צפים במהלך הנסיון של אהרל'ה לאחד את המשפחה.

"מה שהיא אמרה: האומנות של פולין קייל"

יום חמישי, 5 בספטמבר בשעה 19:00

סרטו של רוב גארוור (ארצות הברית 2018, 95 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית)

הזמנת כרטיסים 5.9

איש לא יכול היה להתעלם מפולין קייל. היו לה דעות נחרצות, קהל מעריצים מסור וטור ב"ניו יורקר", שחרץ גורלות בעולם הקולנוע.
קייל האאוטסיידרית – בתם של מהגרים יהודים מפולין שגדלה בחוות תרנגולות, נשרה מהאוניברסיטה וגידלה בת כאם יחידנית – הפכה למבקרת הקולנוע החזקה, השנונה והמשפיעה ביותר בארה"ב במשך כשלושים שנה. היא הפכה סרטים נשכחים ללהיטים, ולסרטים ששנאה לא היה סיכוי (דייוויד לין, במאי "בתו של ריאן", פרש מעשייה ל-14 שנה אחרי ביקורת שלה). הסרט, המבוסס על קטעים נפלאים מסרטים שביקרה, עדויות של במאים ובהם טרנטינו, קופולה ואחרים, וסרטונים מחייה הבוהמיינים, מלווה בקטעי יומן של קייל, אותם מקריאה השחקנית שרה ג'סיקה פרקר ("סקס והעיר הגדולה").

מידע וכרטיסים:


03-7457808

[email protected]

כרטיס רגיל: 40 ש"ח

אזרח ותיק: 35 ש"ח

כניסה חופשית לתערוכות המוזיאון החל מהשעה 18:00