פנים רבות – הקולנוע הדוקומנטרי בעקבות הזהות היהודית והישראלית

סדרת מפגשים בשיתוף עם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

ימי רביעי בשעות: 19:30-16:30

עורכת הסדרה: רבקה אדרת  טל': 03-7457908  [email protected]

הקולנוע הדוקומנטרי קנה לו מקום של כבוד וזוכה להצלחה רבה. סרטי הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה אשר יוצגו, הינם סרטים דוקומנטריים איכותיים חדשים המוצגים בפסטיבלי הקולנוע המובילים בארץ ובעולם. כמו כן יוצגו סרטים דוקומנטריים נדירים וסרטים המופקים כיום הכלולים באוסף בית התפוצות.

המרצות/ים הן/הם יוצרי הסרטים, מרצים מהאקדמיה וא/נשי תקשורת.

המפגש מתקיים בזום:

רכישת כרטיסים

יום רביעי, 12 באוגוסט 2020

  • ביבה – (1977), במאי דוד פרלוב, סיפורה של ביבה ישראלי, אלמנת מלחמת יום כיפור החיה בכפר יהושע שבעמק יזרעאל. סיפור אישי ואנושי המסופר ע"י ביבה והאנשים הקרובים אליה והחושף את הכאב והאבל באופן ישיר וללא מליצות. ב- 2019 הפיקו שירות הסרטים הישראלי, סינמטק ירושלים ויעל פרלוב רסטורציה של הסרט בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ. מפגש עם יעל פרלוב.
  • כסאות רפאים – בחנות רהיטים יוקרתית בעיירה הקטנה ויימאר בגרמניה, יושבים ומתנדנדים בני אנוש על כסאות באוהאוס. בין לקוח ללקוח מתגלים סימני חיים מן העבר. מפגש עם יוצרת הסרט, מיה קלר.
  • אנחנו, תושבי שכונת סימנס – שלוש דמויות משרטטות את דיוקן שכונת פועלי סימנס בברלין אשר הפכה למוזיאון פתוח של בנייני הסגנון הבינלאומי. מבעד לסיפורי הדמויות ולתלישותן, נחשפות התמורות שחלו במשפחת הפועלים הגרמנית ובמרחב האוטופי שנוצר עבורה. מפגש עם יוצר הסרט, אופיר פלדמן.

יום רביעי, 26 באוגוסט 2020

  • מעוף הציפור – ציפורה מנסה לעוף אך במקביל למצוא קרקע יציבה לרגליה. היא עוברת בין יהדות ואורח חיים דתי, בין אקרובטיקה אווירית ובין מציאת זהותה האמיתית. איך היא מצליחה לרחף בין התחומים? על מה תוותר? מפגש עם יוצרת הסרט, טל קושנר.
  • הדייג האחרון בים כנרת – מפגש אינטימי רוחני של במאי יפני שמאמין בתנ"ך ובברית החדשה עם דייג ישראלי בכנרת. מאז ילדותו מלווה את הבמאי השאלה מדוע בחר ישו דווקא בדייגי הכנרת כתלמידיו הראשונים. מפגש עם יוצר הסרט, טאישי טאנאקה.

יום רביעי, 2 בספטמבר 2020

  • מאז שנדב – בחזרה אל סיפור הסרט שהפקתו הסתיימה לאחרונה ואשר הוצג במסגרת הסדרה בהיותו בשלבי עריכה. נחזור אל משפחת ריימונד משדמות דבורה המתקשה לתפקד ולחזור לשגרה מאז נפילת נדב. נתוודע לתיעוד נדיר של המשפחה בראשית דרכה ונגלה כיצד השפיעה החלטת האם ללדת בגיל מאוחר על ההתמודדות עם המציאות החדשה. מפגש עם יוצרי הסרט, ענבל שפרינצק ונעם פנחס.
  • הקוד האלבני – הסיפור הלא ידוע על אלבניה אשר רוב תושביה מוסלמים. המדינה היחידה באירופה שהצילה אלפי יהודים במלחמת העולם השנייה. אנני אלטרץ שניצלה כילדה ובנותיה חושפות סיפור גבורה של פשוטי העם ושל מנהיגיו. הן זוכות להגיע אל אחרוני העדים ולפגוש את בני המשפחה שהצילו את אנני. מפגש עם יוצרת הסרט, פרופ' יעל קציר.

יום רביעי, 9 בספטמבר 2020

  • יומנו של נאצי – בכפר הקטן טלאו בגרמניה סוערות הרוחות בעקבות דרישה של קבוצת תושבים להנציח בבית הספר המקומי את הקצין הנאצי וילם הוזנפלד, שהיה מנהל בית הספר לפני המלחמה. הוא זכור כמי שהציל את "הפסנתרן" ולדיסלב שפילמן בסרטו של רומן פולנסקי. נכדיו של הוזנפלד יוצאים למסע בעקבות עברו, במהלכו יחשפו ליומנים אישיים שכתב בזמן אמת ובהם תיעד את זוועות הנאצים. הם יגלו גם שאנשים נוספים מלבד הפסנתרן חבים לסבם את חייהם. מפגש עם יוצר הסרט, חנוך זאבי.

יום רביעי, 23 בספטמבר 2020

  • הדברים הקטנים – הסרט עוקב אחרי חיבוטי הנפש של יהודה'לה, נער דתי מהתנחלות תקוע, המקבל מצלמה ממיכל, במאית תל אביבית המלמדת אותו צילום. יהודה, בנו של הרב פרומן ז"ל, מתעד את חייו על ציר תקוע – ת"א: שיחותיו האחרונות עם אביו לצד שיטוטים בעיר הגדולה ושיחות עם מיכל. אלישבע, חוזרת בתשובה, נכנסת אל חייו כנפש תאומה בדיוק ברגע הנכון. מפגש עם יוצרות הסרט, מיכל אהרונסון ועדי בר יוסף

  

כל מפגש זום - 49 ש"ח


המפגש הקרוב

לרוכשים/רוכשות יישלח זימון למפגש שעתיים לפני ההרצאה. כל רוכש/ת תקבל כרטיס חינם לביקור במוזיאון!

אפשר ליצור קשר גם